Kasutajainfo

Kir Bulõtšov

18.10.1934-5.09.2003

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kir Bulõtšov ·

Agent Kosmoflota

(romaan aastast 1986)

ajakirjapublikatsioon: «Himija i žizn» 1984; nr 8 - nr 12 [pealkirjaga «Agent KF»]
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
0
2
0
0
Keskmine hinne
4.2
Arvustused (5)

Romaani peategelaseks on endine kosmonaut Andrei Bruce, kes peab selgitama, kuhu kadus planeedil viibiv kuulus arheoloog. Planeet – kus romaani tegevus toimub – on värvikas ja rituaaliderägasse mattunud klanniühiskond, mis tasapisi asub tsivilisatsiooni teele.

Vaikselt hakkab välja kooruma, et kosmilise arheoloogi kadumine on vaid pisike lüli ahelas, mis kulmineerub üleplaneediliseks vandenõuks. Nimelt asub samas süsteemis veel üks planeet, kus elas mingi rass, mis kunagi naaberplaneeti külastas. Teada on, et see rass hävitas end metsikus sõjas... vandenõulased aga loodavad neist järelejäänud supertehnikat endi huvides ära kasutada.

Seiklusi ja intriigi jätkub ning kirja on see pandud säherduse hoo ja kergusega, et lugejal ei jää muud üle, kui vaid lehti keerata.

Mis mulle eriti Bulõtshovi juures meeldib, on see, kuidas ta ääretu asjalikkusega segab oma romaani kokku oma professionaalseid teadmisi ja isiklikke kogemusi ning venitab kõik selle võrratu elegantsiga kosmilisse mastaapi.

Bulõtshov (õieti Igor Mozheiko) on ajaloodoktor, kes palju aastaid on töödanud Birmas... Ning midagi Idamaalist on selles romaanis küll.

Teksti loeti vene keeles

Mõnusalt hoogne ja meeldiv lugu. Minu esimene tutvus Bulõtsheviga (kui too Diogenese Laternas avaldatud laast välja arvata).
Teksti loeti vene keeles

Suur osa teosest tegeleb põnevuse tekitamisega ja kasutab selleks üsna tüüpilisi thrillerivõtteid. Põnevus ongi vast teose tugevam osa, sest vastased ei mõju kuidagi metsikumatena suvalistest võimuahnetest tüüpidest. Kui ei oleks sama peategelasega teist lugu, siis oleksin arvanud, et ulme ja heade tegelaste passiivsena kujutamine oli ettekääne vältimaks süüdistusi negatiivste tegelaste (need ei ole ju meie inimesed, mingid metslased teisel planeedil) ja vägivalla kujutamise pärast (näete, head on tsiviliseeritud ja eriti vägivalda ei kasuta). 3+
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: