Kasutajainfo

James Grant

1822-1887

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· James Grant ·

The Phantom Regiment

(jutt aastast 1847)

eesti keeles: «Viirastuslik rügement»
antoloogia «Täheaeg 11: Viirastuslik rügement» 2012

Tekst leidub kogumikes:
  • Täheaeg
Hinne
Hindajaid
1
3
2
0
0
Keskmine hinne
3.833
Arvustused (6)

Tahaks mingit selgitust, miks just see lugu algupäranditele lisaks tõlkena pandi. Minu jaoks ei haaku kuidagi, ja kuigi hästi jutustatud ja tõlgitud, ei ole tondijutud põnevad. Raske on sedasi hinnata ja see kisub hinde alla.
Teksti loeti eesti keeles

Tegelikult päris kobe lugemine, seda aga mitte sihipäraselt, sest nn. klassikalised tondijutud on päris kindlasti maailma nõmedaimate kirjandusvormide top 10s sees. Ei, seda oli huvitav lugeda hoopis ajaloo ja Puujala kirjeldatud lahingute pärast, ning pani allakirjutanu kohe wikit lappama, et täpselt järgi uurida, millal kõik need Cullodeni, Ticonderoga ja Cartagena lahingud aset leidsid ja kes seal täpselt võitlesid ja mispärast. See "üleloomulik" osa jutustuses oli ebavajalik, punnitatud, naeruväärne ja tüütu, mõnusa ülevaate eest aga Briti armee 18. sajandi keskpaiga märkimisväärsemate lahingute kohta ning jakobiitide ja lojalistide vastasseisu kohta võib rahuliku südamega "nelja" ära panna küll.
Teksti loeti eesti keeles

Mulle lõppkokkuvõttes meeldis ja just eelarvustaja mainitud detailse ajaloolise tausta tõttu. Üleloomulik osa... njah, polnud midagi vapustavat, aga ei häirinud ka, ehkki õuduslood pole just mu lemmik ulme-alamžanr. Loo näol on tegu tüüpilise 19. sajandi kirjandusega-kõvasti romantilisi looduspilte Šotimaalt, Põhja-Ameerikast ja mujalt, veidi pateetiline dialoog jne, ent oma aja kontekstis on lugu hästi teostatud ning kõlbab tänapäevalgi lugeda. Veidi ebausutav tundus peategelase leplik suhtumine oma külalise käitumisse, eriti, mis puudutas Cullodeni lahingu teemat-šotlased peaksid ju ikka suhteliselt temperamentsed inimesed olema.
Teksti loeti eesti keeles

Pärast eelmist juttu südantkergendavalt hea: oli lobe lugeda, oli karismaatiline kaak, ning loo usuline ja moralistlik taust ei seganud mind mitte üks raas.
Põnevust ega karakteriarengut suurt polnud, aga tühja kah. Ikka oli hea.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: