Kasutajainfo

Risto Isomäki

1961-

Teosed

· Risto Isomäki ·

Pimeän pilven ritarit

(romaan aastast 1997)

Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Maale läheneb komeediparv, milles sadu miljoneid komeete. Jäiseid hiigelkamakaid on nii palju, et mõned tabavad kohe kindlasti Maad. Romaani ”rüütlid” on kosmoselendurid, kes sooritavad paar aastat kestvaid reise komeedipilve ja tulistavad komeete tuumarelvadega, et muuta nende suund Maast eemale. Elatakse 22.sajandi keskel ning kosmoselendurid kasutavad päikesepurjetust. Suur osa reisist tehakse sügavkülmas, millest kõik ei ärka. Ka komeedipilves ootavad oma ohud.

Raamatu peakangelaseks on Johnny Kororo, kes on komeedipilve lennanud juba kuus korda ja ei taha enam minna sinna tagasi. Kuna iga lennu eest on kuninglikult makstud, pole tal rahapuudust. Elu on aga sassis ja lausjoomine täidab päevad. Romaani algul tabab Los Angelest hiigelkomeet, linn hukkub, kuid Johnny jääb ellu. Pärast pikki keelitusi läheb Johnny jälle komeedipilve. Suurem osa teosest kujutabki seda seitsmendat lendu, seiklusi ja lausa üllatavaid avastusi.

Romaan on köitev. Ette võiks heita seda, et analoogilisi teoseid on nii paberil kui filmilindil üsnagi palju. Isomäki kirjanikuvõimed tõstavad selle romaani aga üldisest tasemest kõrgemale. Suhteliselt üllatusvaene lõpp lisab viiele miinuse.
Teksti loeti soome keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022

Autorite sildid: