Kasutajainfo

W. W. Jacobs

8.09.1863-1.09.1943

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· W. W. Jacobs ·

The Monkey`s Paw

(jutt aastast 1902)

ajakirjapublikatsioon: «Harper`s Monthly» 1902; september
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Ahvikäpp»
antoloogia «Olend väljastpoolt meie maailma» 1995
antoloogia «Öised külalised» 1997

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
17
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.944
Arvustused (18)

Väga hea lugu. Sada korda juba läbi loetud (tegelikult natuke vähem). Lugu räägib mustast maagiast (sellesama ahvikäpa kujul) ja õnnega mängimisest. Iga korraliku õudusfänni kohustuslik lugemisvara. Kui lugenud ei ole siis tehke seda kindlasti.
Ja loomulikult on see vana jutuke saadaval ka rahvusvahelise arvutivõrgu kaudu. Aadressiks: http://www.bnl.com/shorts/stories/paw.html.
Teksti loeti eesti ja inglise keeles

Jutuke ahvikäpast, mis täidab kolm soovi (iseasi kuidas). Mingi perekond tahab käpa käest raha, saavadki, aga mitte ilma kaotusteta. Pehmelt öeldes julm lugu. Muidu on jutt lühike, nii et igaüks võiks sellele natuke aega pühendada.
Teksti loeti inglise keeles

Lugu on tõesti jube. Ja justkui selle kompenseerimiseks tekkis mul kohatu paralleel ühe Eesti ennemuistse jutuga, kus eidel ja taadil on kolm soovi ja siis nad soovivad esmalt enesele vorsti, siis selle vorsti eidele nina otsa ja viimase soovina jälle nina otsast minema.
Teksti loeti eesti keeles

Klassikaline inglise õuduslugu, nii on seda klassifitseeritud. Hea ja täpselt stiili tabav läenemine nõiajõudude kasutamisele. Just seda lugu kasutas Norbert Wiener oma essees "AS Jumal&Golem" illustreerimaks tehnoloogia ebajumala tegevuse mõningaid aspekte. Soovitan soojalt!
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Klassika. Ehkki autor oli natuke härra Stokeri moodi, kes kirjutas Dracula ja see oligi ainuke suur asi. Ehkki kutt olevat kirjutanud ka mõned pikemad lookesed ( loe: romaanid). Aga jutt sellest, kuidas soovitakse kaks soovi ning kolmas kasutatakse vea parandamiseks... Noh, juba idee on midagi väärt. Ja ehkki minu jaoks polnud ta jube, oli tegu siiski jutuga mida tasus lugeda ja mis kannatas lugemist.
Teksti loeti eesti keeles

Jaa nii see on see kui hakatakse saatusele vastu pukslema. Igatahes väga hea lugu. Muide silma hakkas see, et see ahvikäpa värk on ka igal pool filmides ja ka teistes raamatutes ideena sees (isegi ühes multfilmis oli vist). Igati hästi kirjeldatud, loole oli antud hästi mõnusalt sünge taust ja sama ka lõpu kohta. Väga hästi oli õudust edasiantud.
Teksti loeti eesti keeles

Eelarvustajad on "Ahvikäpa" väärtused - kerge kasu otsija komistab omaenda võrku - juba välja toonud, nii et ühinen nendega. Jutt, mida tasub iga kord meenutada, kui inimese tahe pilvekõrgusena ja ainuvalitsevana tundub. Ego maa peale tagasi toomine ei tule sugugi iga kord kahjuks.
Teksti loeti eesti keeles

Klassika jah. Ja lugu sellest, et tasuta lõunaid pole olemas. Põhimõtteliselt kõigi nende "Soovitäitjate" jms eelkäija. Pärast esimest korda, kui nägin selleteemalist telelavastust, ei soovinud ma tykk aega yldse midagi, ainult värisesin.
Eks ma olin väike ka. Uhh, ikkagi. Brrrr.
Teksti loeti eesti keeles

Ei hakka mina ka seda ilusate hinnete jada ära rikkuma. Klassika, mida on kasutatud kõikjal, kus seda kasutada saab. Väärt lugu, mida kannatab isegi korduvalt üle lugeda. Viis
Teksti loeti eesti keeles

Lugu ise on lühike, aga mõjuv. Kirjeldused on napid, ent annavad toimuva väga hästi edasi. Dialoog on suurepärane.

http://gaslight.mtroyal.ab.ca/mnkyspaw.htm

Teksti loeti inglise keeles

Teema kindlasti väga hea(kes ei tahaks kolme soovi)! Oleks saanud vabalt seda teemat arendada veel, aga võibolla ongi jutt nii tuntud maailmas oma lühiduse ja otsekohesuse poolest.

Tundus, et Veltveebel Morris ise teadis väga hästi kuhu õhtu välja jõuab - müüb ahvikäpa ära. ta oleks saanud vabalt keelduda selle müümisest ning hiljem ära põletada või midagi. Aga ei, hävitus töö peab jätkuma.

Kolmas vaatus oli väga hästi välja kirjutatud: meeileheide, kartus ja ootuse rasked hetked ning lõpuks surm ukse taga.Meeldivaid õudsaid õhtuid!

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: