Kasutajainfo

Pierre Bordage

1955-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Pierre Bordage ·

Les guerriers du silence

(romaan aastast 1993)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Selles mõttes kummaline teos, et selgesti on aru saada, et baasmaterjaliks on võetud Hamiltoni "Star Kings" ning pisut vürtsitatud seda Herberti "Düüni" ja iseenesest mõista Lucase "Star Wars"-iga. Tegelikult viimast võib-olla isegi mitte, sest raamat on ilmunud tubli pool tosinat aastat enne uue triloogia linastumist. Sel juhul au autori ettenägelikkusele.

Inimeste Galaktikaimpeerium. Imperaatori lähikonda ilmuvad ülisuure telepaatilise võimega tulnukad, kelle salajane kaugem eesmärk on inimrass hävitada. Isegi jedide ordu analoog ei suuda nende riigipööramist takistada. Inimkonna ainukeseks lootuseks jäävad kaks armastajat, kes omavad suht juhuslikult teadmist, mille olemasolugi ainuüksi tulnukad püsti sõgedaks ajab.

Romaan on naiivsevõitu, kohati isegi lausa absurdselt sinisilmne, kuid mõnusalt kaasahaarav. Inimesed on täielikult ennasttäis lollid, tulnukad ennasttäis ülbikud ja need 2 peategelast jätavad endast maha täieliku hävingu kõigile, kellega kokku puutuvad. Siiski on tegu märkimisväärse tekstiga grafomaankirjaniku kohta, kes suutis 8 aastaga kribada 23 romaani (ja järgmise kümnega veel "kõigest" 18). Ma täitsa tahaks teada, kuidas (ja mitte millega, see on ju niigi selge) see triloogia lõpetuse leiab. 5

Teksti loeti vene keeles

Vaikuse sõdalased on küllalt meeliköitev romaan. Autor on päris palju vaeva näinud tegelaste välimuse  kirjeldamisele. Kõige rohkem on värvi saanud ootuspäraselt peategelane Tixu, kelle kohta lugeja võib isegi lapsepõlve ja hariduselu seikasid teada saada. Huvitavad on ka mõned episoodilised tegelased (nt üks šamaan ja üks poliitik), kuid kõige olulisema naistegelase kirjeldamine jääb pisut ühekülgseks.
 
Romaani sündmused kulgevad rööbiti mitmel planeedil, mistõttu suhteliselt suure loetud lehekülgede mahu juures, milleks ma kulutasin märkimisväärse hulga aega, möödub romaanis aega suhteliselt vähe, ja sellega oli algul vaja harjuda.
 
Romaani üldine õhustik on võrdlemisi sünge. Näiteks planeedi Punatäpp, kus toimub viie peatüki tegevus, ühiskond on düstoopiline. Kurjategijate ja heidikute ohtrus on omane just sellele planeedile, kuid  kõrvalekalletega tegelaste lai valik on esindatud teistelgi planeetidel.
Teksti loeti saksa keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: