Kasutajainfo

Frederik Pohl

26.11.1919-2.09.2013

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Frederik Pohl ·

The Reunion at the Mile-High

(jutt aastast 1989)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
1
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (4)

Kuulutan nüüd, et sain haledalt petta! Aga see on selline mõnus pettasaamine. Hakkasin nimelt siinarvustatavat teksti lugema ning tundus, et Frederik Pohl on jutu asemel mingid mälestused kirja pannud, aga ei...

Selline minavormis tekst, kus kuulus ulmekirjanik Frederik Pohl saabub New Yorki fänngrupi «Futurians» kokkutulekule. Noh, olen küll Ulmeguru, aga ma tõesti ei tea, kas Frederik Pohl on Hawail elanud, või pole mitte. Samas tekitas lennuvälja nimi juba mingi ebaluse, aga ega mina nüüd kõike ka ei tea... Asjad asetusid omale kohale lõplikult aga siis, kui selgus, et C. M. Kornbluth ja Hannes Bok on 1989. aastal veel elus ning esimene neist on veel ka kolm Pulitzeri võitnud. Selge! Alternatiivajalugu!!!

Ega jutt sellest vähem huvitavaks muutunud, oh ei! Frederik Pohl on vaieldamatult proff kirjanik ning selles loos on ta oma talendil ikka igatpidi särada lasknud. Puänt ise on samuti tore. Olen seda juba kaks korda lugenud ning teisel lugemisel, kus maailma alternatiivsus ja puänt juba teada olid, polnud see tekst küll sugugi viletsam. Tõenäoliselt loen ma seda juttu mõne aja pärast taas, kindlasti loen!

Teksti loeti vene keeles

See minavormis kokkutuleku kirjeldus oli üüratult tüütu lugemine ning veel mõni lehekülg enne loo lõppu oleksin sellele jutuksesele kindlasti "ühe" pannud. Siis kui alternatiivajalugu sisse sõitis, tõusis huvi lugemise vastu samuti, kuid paraku see üldmuljet ei päästnud. Samas ma ei eita, et tõelistele fännidele, kellele iga loos peituv vihje midagi ütleb ning kes teavad une pealt, kes on C. M. Kornbluth ja Hannes Bok, on see lugu tõenäoliselt maiuspala. Minusugusele keskmisele ulmelugejale oleks pidanud jutustama Pasadena vs Manhattani projekt, Carrel vs Einstein tasemel.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2023
jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022

Autorite sildid: