Kasutajainfo

Frederik Pohl

26.11.1919–02.09.2013

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Frederik Pohl ·

The Midas Plague

(lühiromaan aastast 1954)

ajakirjapublikatsioon: «Galaxy Science Fiction» 1954; aprill
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Lugu, mida peetakse Pohli üheks parimaks saavutuseks novella-vormis, on kirjeldus äraspidi pööratud heaoluühiskonnast. Idee, mille pakkus välja toimetaja Horace L. Gold, seisneb järgmises - tootmine pole enam probleem, ületootmise all kannatavas ühiskonnas on probleemiks hoopis tarbimine. Nii ongi lood korraldatud selliselt, et hierarhias madalamal astmel asuvad inimesed on kohustatud elama luksuses ja tarbima röögatut hulka kaupu ja teenuseid. Joobe mõju all olev "4-miinus" klaasi kuuluv peategelane, korraldab osava nipi, mille tagajärjel tema jaoks tarbimiskvootidega toimetulek probleem enam pole. Kohati on lugu huvitav, kuid üldiselt üsna primitiivne ja ebausutav. Üheks väärtuseks oleks võib-olla unenäotaolisus. Neli miinus.
Teksti loeti inglise keeles

Veider, minu jaoks oli see lugu just usutav. Japakkus palju naljakaid nüansse. Nagu näiteksmadalaima klassi tüüp, kes VARASTAS (absurdne kontseptsioon selle maailma elanikele - niigi on raske piisavalt tarbida ja siis tüüp läheb veel vargile??) muuseumist pildi, et oma tüdrukule meeldida. Politseil kulus mitu tundi, et seda tüübi 40 toalisest korterist leida..

Peategelane on abielus kõrgemast klassis pärittüdrukuga, kes ei ole aga sellise külluse ja tarbimiskohustusega harjunud. Ja siis saadetakse veel prügi vastuvõtupunktist teade, et tema golfipüksid ja särk ei olnud piisavalt kulunud.. see on viimane piisk!Masenduses tüüp läheb kõrtsi ja laseb sealolijatel endale välja teha (see on temast väga suuremeelne!) Ja siis nokastanud peaga koju saabudes tuleb tal idee :)

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: