Kasutajainfo

Igor Rossohhovatski

30.08.1929–08.06.2015

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Igor Rossohhovatski ·

Drevni retsept

(jutt aastast 1969)

ajakirjapublikatsioon: «Nauka i suspilstvo» 1969; nr 9 [ukraina keeles, pealkirjaga «Starovinni retsept»]
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Iidne retsept»
antoloogia «Diogenese latern: Valimik nõukogude ulmejutte» 1976

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
7
1
1
0
Keskmine hinne
3.909
Arvustused (11)

Jajah. Kasutage enne kaasaegse meditsiini poole pöördumist ikka vanu rahvatarkusi ja muud sellist, mis aegade jooksul on tulu andnud. Mõnusalt vaikne lugu. Madinaid ette ei tule. Puht filosoofiline lähenemine arstiteadusele.
Teksti loeti eesti keeles

Müstika nõukogude moodi, ehk tagasi püsiväärtuste (aka looduse) juurde. 70ndate vene nõukogude ulmes oli selline tendents kohutavalt võimas... noh, et lood sellest kuidas ka Teaduse- ja TehnikaRevolutsiooni ajastul peame me ikka Looduse ja esivanemate varasalvede poole vaatama ning kui me seda ei tee, siis ei aita meid ei kosmosetehnika, ei raalid. Tegelikult pole ka mina miski paadunud tehnokraat, aga sihuke vaimupimeduse jutlustamine hakkab isegi mulle vastu. Igor Rossohhovatski jutu ainuke pluss on see, et 1971. aastal oli see suht värske suund... tänu sellele see "Iidne retsept" vaid nelja saabki... ka on see üsna ajatu jutt... sihukese paraloona oleks ta isegi tänapäeval kusagil "Kolmanda Silma" lehekülgedel teretulnud lugemisvara.
Teksti loeti eesti ja vene keeles

Üsna hästi kirjutatud lugu, aga....ei olnud rabavat ega uudset ideed, ei olnud “sense of wonder”-it. Jutu idee – kas me ehk teadusliku eksperimenteerimise uimas mitte ei alahinda oma tähelepanekuid loodusest – oli liiga tavapärane ja teostus liialt loogiline. Seetõttu 4.
Teksti loeti eesti keeles

Eks ole ikka ja jälle tore lugda lugusi, kus pilgatakse tänapäeva meditsiini ja loodus teadusi. Kuid jah ise enesest ei olnud see jutt mittemidagi rabavat. Mis oli selles siis nii huvitavat. Kuidas kaks mehikest, üks arst ja teine maohavanditega rändur otsivad, mingisuguseid ime ravi tegevaid marju ja saavad siis teada, et nendeks on maasikad. Mis vigureid ka siis nad läbi tegema ei pea. Ning kõigile (eriti sellele arstile üllatuseks) see ka ravis. Nõus sellega, et jutt oli rahulik ja mingisugust märulit ei toimunud. Hea lugeda mingite märulite kõrvale. Kuid iseenesest ta ei ole midagi vapustavat. Aga ega ulmesga kah seal suurt pistmist ei olnud. Rohkem seikleja jutt (Quatermani tüüpi).
Teksti loeti eesti keeles

Sihuke "tagasi looduse juurde" ei ole mind vastikut tehnokraati kunagi veedelnud ja tänapäeval, kui igas't ebateaduslikku jama tuleb uksest ja aknast nii et vähe pole, läheb hindest üks pall alla.
Jah, olgu, lõpuks üritatakse asjale "teaduslik seletus" anda, kuid see mind leebuma ei pane.
Teksti loeti eesti keeles

Moodne teadus versus iidsed teadmised. Hoogne lugu, mis kulgeb ladusalt. Autor on püüdnud jälgi segada jeti-liini sissetoomisega, mis muudab jutu tagantjärgi segaseks. Puänt on ka selline, et no ei tea... Aga ega see lugu ära ka ei rikkunud just. Seos ulmega siin jällegi küsitav. 
Loo moraal: Kuula, mis targematel öelda on.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: