Kasutajainfo

Ilja Varšavski

14.12.1908–04.07.1974

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ilja Varšavski ·

Molekuljarnoje kafe

(jutt aastast 1963)
https://www.etera.ee/zoom/29227/view?page=14

eesti keeles: «Molekulaarkohvik»
«Pioneer» 196?; nr. ?

Tekst leidub kogumikes:
  • Pioneer/Põhjanael
  • Puudulikud andmed
  • Trükiteavik wõrgus
Hinne
Hindajaid
1
3
2
1
0
Keskmine hinne
3.571
Arvustused (7)

Tegu on päris puhta Sci-Figa, kus tegevus toimub aimatavalt tulevikus. Peategelasteks on 2 poissi ja 1 tüdruk, minnakse molekulaarkohvikusse tähistama neist ühe head käitumist nädala jooksul.Jutu sisu väärtustab ehedust, looduslikkust, läbi laste hinnangu kunstlikule toidule kohvikus.***Päris kenasti kirjutatud ja idee on ka tore....aga ei midagi säravat.
Teksti loeti eesti keeles

Otseselt pole jutule miskit ette heita, aga kuidagi külmaks jättis... liiga plakatlik ning iroonia oli kah pisut hambutu...

Lähevad isa, ema ja nende poeg molekulaarkohvikusse, et tähistada poja head käitumist nädala jooksul... paaril leheküljel antaksegi siis olupildike isa silme läbi. Kõrgtehnoloogiline progress on tore küll, aga midagi me sellega jäädavalt ka kaotame. Minu meelest on see jutt liialt plakatlik... ei meeldi mulle mingid tehnokraatlikud ülistuslood, aga ei meeldi mulle ka sellised sogased loodulikkust kummardavad laastud... maailm on minu arust märksa keerulisem koht elamiseks!

Võimalik, et jutt on hoopis paroodia Ray Bradbury teadusvaenulikule manamisele... kui keegi suudaks selle mulle ära tõestada, siis tõstaks kohemaid jutu hinde neljale!

Teksti loeti vene keeles

Ee.. võ shto parni!? Millised kaks poissi ja tydruk? Milline looduslikust kummardav laast? Kuidas te aru ei saa, jutt oli vene intelligendi kõige koledamast dystoopilisest koshmaarist - maailmast, kus eksisteerib Alkohoolsete Jookide Lõhnade Muuseum! ;))

Laast iseenesest oli kaks lehekylge hästi kirjutatud head muhedat lugemist. Mis puutub maailmaprobleemidesse ja igatsusse koopasse tagasi, siis vaevalt et autorgi neid eriti tõsiselt võttis. Kolmas Varshavski lugu mida ma siin praegu järjest lugesin ja ausaltöelda esimene mis mulle kohe päris meeldis.

Teksti loeti vene keeles

Plakatlik hambutu düstoopia! Tuleb meelde küll, et sai loetud ja väga paha maitse jäi suhu... Ei oska öelda, kas autor võttis tõsiselt ja ei oska hinnata ka Avo mainitud Kõige-Õudsemat-Asja. Idee ise päris hea, aga hinne on idee solkimise eest.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: