Kasutajainfo

Ian McDonald

31.03.1960–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ian McDonald ·

Sanjeev and Robotwallah

(jutt aastast 2007)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (4)

Järjekordne täiendus McDonaldi Cyberabadi sarja. Loo peategelane on poisike Sanjeev, kes põgeneb koos perega Awadhi ja Bharati vahelise sõja eest Varanasisse. Tegevusajaks on siis umbes 21. sajandi keskpaiga India põhjaosa, kus India on eraldi riikideks jagunenud. Sanjeev satub vaimustusse robotwallah`dest, kes on vaesed, harimatud ja kehva tervisega noorukid, kes juhivad sõjaroboteid. Poisid ise viibivad kuskil tolmuses urkas samal ajal kui nende juhitud sõjamasinad täidavad patrullimis-, valvamis- ja muid väheseid erioskusi nõudvaid reaalse lahingutegevuse kõrvalülesandeid.

Selline rohkem teatavat fiilingut edasiandev lüüriline sisevaade tuleviku Indiasse, nagu kogu Cyberabadi sari, kui konkreetne alguse, arenduse ja puändiga klassikaline novell. Mõnus siiski lugeda, hea täiendus sarja.

Teksti loeti inglise keeles

“Viis pluss” keskkonna kujutamise kirjandusmeisterlikkuse ning tehnilises ja poliitilises mõttes veenva või vähemalt paeluva tulevikunägemuse eest, “kolm” süžee eest, millel pole tõesti eriti palju ei saba ega sarvi, algust ega lõppu, kaalu ega moraaligi. Samas pole Indiaga veidigi tuttavale inimesele ehk süžee olulinegi — tähtsamaks osutuvad atmosfäär, ridade vahele jäetud mõttelõngajupid, mälestustest hõrke lõhnu ja maitseid esile kutsuvad sõnad ning sõjale kui nähtusele antav hinnang lihtinimese perspektiivist. Tegelikult on šeff, et sellest loost ei saagi nagu teada, kes sõja võitis...
Teksti loeti inglise keeles

Hämmastavalt stressivaba ja õnneliku lõpuga sõjalugu. Ilmselt sellepärast, et tegelastel ühtegi tugevat emotsiooni kupli all ei liigu (peale robotite fännamise muidugi). Üldiselt mõjuvad nad kõik nagu varateismelised, mitte ainult peategelane.
Teksti loeti inglise keeles

kui see on kild millestki suuremast, siis ilma selle suuremata ei ütle see tekst nagu eriti midagi. kirjeldused on pealiskaudsed ja inimsuhted puuduvad. ok, India pole mind kunagi suuremat huvitanud ja hiigelrobotitega arvutimängud pole kah päris minu rida. seega pettumus.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: