Kasutajainfo

Oleg Divov

3.10.1968-

Teosed

· Oleg Divov ·

Notšnoi smotrjaštši

(romaan aastast 2004)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
1
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

See peaks olema idee järgi õudusromaan, aga midagi õudset ta küll eriti ei sisalda. Märksõna: vampiirid.

Süzhee järgi on ei-tea-kust-ja-kuidas tekkinud planeedile vampiirid. Täiskuuöödel käivad nad ohvreid otsimas, nakatades neid või imedes verest tühjaks. Tegevus toimub põhiliselt ühes nimetus Venemaa väikelinnas, kus olevused on kanda kinnitanud. FSB tegeleb asjaga, ent rahvast hoitakse teadmatuses. Inimeste ja loomade kadumist märgatakse ning levivad jutud marutõbistest koertest ning koletistest. Peategelane on moskvalasest ajakirjanik Luzgin, kes sõidab oma tühjalt seisvasse vanematekodusse väikeses külas, et puhata ja energiat koguda. Külas on inimesed ärevil ja jahivad olevust, kes nende loomi õgib. Üheskoos püütakse kinni libahunt – rohkem küll karvadesse kasvanud ja moondunud kehaga poisike Vova –, kellega Luzginil tekib emotsionaalne side ja kelle rolliks romaanis on tekitada "südamlikku", heldimapanevat ja ka koomilist õhustikku. Raamatu esimene neljandik – Luzgini saabumine maale, külaelu ja puskarijoomine – on ilmselt teose parim osa. Kui reaalselt vampiiridega tegelema hakatakse, vajub tekst nagu ära. Näib, nagu poleks autor osanud või viitsinud terviklikku, selgelt seostatud tausta valmis mõelda. Ka püüdlik koomiliste olukordade loomine ei sobi õudustemaatikaga. Idülliline õnnelik lõpp on etteaimatav. Hinde panekul kaalusin kolme ja nelja vahel.

Teksti loeti vene keeles

Märksõnad: külaelu, libahunt, vampiirid. Palju verd, vandumist ja huumorit. Näitena tsitaat raamatust: Vanni all oli kirves. Normaalne keskmise suurusega kirves, kui tahad – raiud puid, kui tahad – ajad toas naist taga. Eriti jäi meelde julm ja kartmatu vampiiritapja Kotov ning kogu hingest vampiire vihkav koer Grei.

Väga hea oli romaani esimene pool: külaelu ja libahundist poiss. Romaani teine pool keskendub võitlusele vampiiridega. Jälgid ja vastikud elukad! Divovi romaan oleks heaks vastumürgiks Lukjanenko Vahtkonna-sarja lugejatele ja Meyeri Videviku-saaga austajatele. Teine pool on üksnes hea. Kokkuvõtteks tugev neli.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019
jaanuar 2019

Autorite sildid: