Kasutajainfo

Oleg Divov

3.10.1968-

Teosed

· Oleg Divov ·

Predatel

(lühiromaan aastast 2001)

ajakirjapublikatsioon: «Jesli» 2001; nr 2 [toimetatud versioon]
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (4)

Nauditav lugu, ütleksin isegi, et Divovi parim.
Peategelane on kvarteroonist (veerandik haldjaverd) nõid (isane), kellele vahel stimulaatorite peal hõljudes meeldib end ka sõjamaagiks pidada ja kes töötab Maa peal haldjate huve esindava Firma heaks. Ja on enamiku ajast purupurjus, nagu kõik teisedki Divovi peategelased seda olema kipuvad.

Divovi haldjad on kõrk ja ülbe orjapidajatest seltskond, mäekollid ehk orkid mõnevõrra sümpaatsemad... Üks mustaks dogiks maskeeritud lohe tapetakse ka maha...
Aga eks te lugege ise...

Teksti loeti vene keeles

Action fantasy. Suurem osa tekstist kirjeldab seda kuidas minategelane kellelegi faierballide ja tshainlightningutega kehavigastusi tekitab. Võrdlemisi lõbus. Kyll ei saa nõustuda Veikoga selles et tegemist oleks Divovi parima tekstiga. See siin on nõrgukese nelja vääriline.
Teksti loeti vene keeles

Tolkieni loomingust inspireeritud rõlgetes toonides linnafantaasia blatnoiliku  alkohoolikust "võitlusmaagi" seiklustest ja sekeldustest 20.-21. sajandi vahetuse Moskvas. Divovi loomingule (mida tunnen küll ainult varasemate Skarabeuse avaldatud tõlgete põhjal) omaselt on tegu antihumaanse ja -intellektuaalse ning kuritegelikke ja asotsiaalseid tegelaskujusid sisaldava "pätiromantikaga", mis paljudes lugejates ilmselt tülgastust tekitada võib. 
Minust kui Vene ulmeautorite loomingut ainult tõlgete kaudu tundvast lugejast läksid osad selles lühiromaanis sisalduvad klišeed ja viited küll ehk kaduma - näiteks vaimustus vulgaar-tolkinistlikest maailmadest ning katsed elfide ja orkide/örkide suhteid kuidagi revisjonistlikult kirjeldada, mis on ka mõne teise idanaabrite ulmekirjaniku (nagu Kirill Jeskovi) loomingust silma torganud ning mille juured ja sügavamad põhjused on mulle teadmata. Siiski mõjus "Reetur" oma robustsevõitu stiilis üsna ehedalt ja väärib minu meelest maksimumhinnet. 
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: