Kasutajainfo

H. L. Oldie

13.11.1990-

Teosed

· H. L. Oldie ·

Orden svjatovo bestsellera, ili võiti v tirazh

(romaan aastast 2002)

Hinne
Hindajaid
0
0
1
1
0
Keskmine hinne
2.5
Arvustused (2)

Et siis sedapsi, et kui kirjanikku on piisavalt avaldatud, siis saab temast Püha Bestselleri Ordu rüütel. Lahtiseletatuna tähendab see laias laastus seda, et ta elab öösiti unenägudes oma valmiva teose maailmas, millest poleks iseenesest hullu midagi, kui see nähtus aegamisi esmalt ta kõige lähemaid ja siis viimaks ka teisi lähedalasuvaid (või siis magavaid) inimesi kaasa ei kisuks. Kui asi õige hulluks läheb, siis tundub isegi massipsühhoos või üldine hullumaja toimuva kohta väga pehme väljend olema. Sestap on igati mõistlik Protsess peatada. Väga hästi mõjub eellepingu sõlmimine uue romaani kirjutamiseks. Mõneks ajaks toob kergendust ka romaani esimeste peatükkide avaldamine internetis. Ja muu selline.

Seesugune raamat siis…

Algusel polnud väga vigagi, mõnes kohas oli niigi rikka vene keele kõrgpilotaaþi, mõnes kohas oli ka väga naljakas. Vene ulmekonvendil NekroNomiKon toimuv oli kah paiguti päris nauditav. Aga mida enam hakkas tekstis domineerima too peategelasest kirjaniku soperdis omas mahlas s.o. tema tegemised tema fantaasiailmas tema enesega peaosas, seda halvemaks romaan läks, kuni lõpuks jäi vaid üks lõputu, andku härrased autorid mulle andeks, sonimine ja soigumine… tegelikult siiski Sonimine ja Soigumine. Ja katse Kunsti teha. Ma üldiselt kardan neid raamatuid, kus peategelaseks on Kirjanik. Võta või jäta, ent Kirjaniku mängutoomine annab tunnistust kirjamehe mõningast meeleheitest ja toob enesega väga harva kaasa midagi positiivset. Nii ka seekord.

Ma jäin selle romaani teise kolmandiku lõpupoole lugemise ajal MAGAMA. Olgu taevas mulle tunnistajaks, ent sellist asja pole minuga päris ammu juhtunud. Viimati jäin ma tukkuma Alkeemikut lugedes, mis on siiski palju mõistetavam, sest ma pole ei miss ega pankur ja seega pole kõigekõrgem minu vastu nii armuline, et lubaks mul taolisest kirjutisest kõik olemise mõtted üles noppida ja sellega rahule jääda. Aga see selleks.

Kuulan praegu seda arvustust kirjutades Gary Moore’i viimast üllitist nimega Scars (Moore pluss Cass Lewis pluss Darrin Mooney) ja väga võimalik, et ma ei valinud seda plaati kõrva plärisema juhuslikult. Nimelt tundub mulle, et neid mõlemaid – nii Oldie romaani kui ka Moore’i plaati, oli palju ägedam teha, kui minul seda lõpp-produkti tarbida. Oldie on siiski suurem pettumus. Raamaturiiulisse ma seda panema ei hakka, ent päris nii halb ka pole, et sellega ahju kütta. Tõsine pettumus siiski.

Teksti loeti vene keeles

Romaan ulmekirjanike raskest ja vastutusrikkast tööst! Kirjanikega on teadagi lood sedapidi, et kui kõigi avaldatud tekstide summaarne tiraaz yle teatud piiri läheb, siis algab kirjanikul Protsess. See protsess algab esialgu sellega et kirjanik hakkab öösiti unes oma pooleli oleva teose "sees" und nägema. Järgmise etapina jäävad need unenäod talle ka ärkvel olles meelde. Kui tiraaz veelgi kasvab hakkavad neid unenägusid nägema autori naine ja lapsed. Lõppeda võib asi ylelinnaliste massipsyhhooside, kollide ja tulnukate materialiseerumise ja yldiselt kurat teab millega.

Selleks et pahaaimamatut inimkonda ulmikute fantaasia eest kaitsta on igas suuremas kirjastuse spetsiaalne Osakond, kus kohalikud hiromandid-raamatupidajad iga autori tiraazide kohta arvet peavad. Kui keegi kirjamees oma piirini jõuab, tuleb tal kirjastusega alla kirjutada leping järgmise romaani peale. Selline leping peatab ajutiselt Protsessi toimimise.

Selline natuke ajuvaba ja naljakas raamat. Iseäranis vahvad olid peatykkide vahele topitud luuletised ja "lugejate kommentaarid".

Mis mind asja juures mõnevõrra nördima pani oli jätkuvalt Oldiede kalduvus oma tekst kas siis poolenisti või täielikult umbselt loetamatuks kirjutada. Võimalik et mul on keelega probleeme aga teisest kyljest kuidas mul neid probleeme Strugatskite ja van Zaitchikuga ei esine? Miks peab teksti sedaviisi kirjutama et fraasid ja laused ja kohati isegi lõigud on ok aga lehekylje mastaabis on asi juba segamini nagu puder ja kapsad? Tugev kolm.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: