Kasutajainfo

H. L. Oldie

13.11.1990-

Teosed

· H. L. Oldie ·

Strahh

(lühiromaan aastast 1994)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.25
Arvustused (4)

See pikem jutustus kuulub tsüklisse “Näljaste Silmade Sügavik” (Bezdna Golodnõhh Glaz) ning autorid vaatlevad hirmu olemust. Väljamõeldud keskaegses islami linnas leiab aset rida müstilisi surmasid: hukkunutel on õudusest haaratud ilme. Surma põhjust asub selgitama kohalik arst Jakob Genualane. Selgub, et loosse on segatud Sarti nimeline jumal, kes tegutseb ka sarja teistes teostes. Loo lõpp on hea, üllatuslik. Millegipärast tundus “Pasõnki vosmoi zapovedi” tunduvalt paremana. Vist mõnusa ja eksootilise, kuid siiski realistliku ajaloolise miljöö tõttu. Sellepärast siis 4.
Teksti loeti vene keeles

Tugevasti romaaniga ''Ozidajushi na perekrestkah'' seotud lugu, ilmsesti selle mõtteline järg. Jutu araabialikust algusest ei maksa ennast häirida lasta - islamlik tundub olevat ainult Linna valitsemissüsteem. Vaikimise tornid, kummalised surmad, eri maadest ja ilmsesti ka aegadest pärinevad tegelased, tempel mägedes, kus tuleb kirjutada Olematuse Raamatut jne jne. Huvitavad filosoofilised vingerdused... Vähemasti üks tuttav tegelane ühildub ka kogumikuga Sumerki mira. Lugege ise.....
Teksti loeti vene keeles

"Viis pikemat sorti miinusega"..

Sihuke omapärane SIDUMISLUGU, mis eraldivõetuna kaotab enamuse oma väärtusest. Saan eespool kirjutajatest suurepäraselt aru - kogumiku lõpuloona jääb ta kahe esimesega võrreldes kahvatuks.

Veider kultus see Sart-ootaja kultus. Mitte vähem veidra iidoliga. Kuid siiski meeldivaim, kui mõned teised tegelased, kes väga omapärase TOIDULAUA on leidnud...

Omapärase andamina protesti (või ajastu?) vaimule stiliseerib sir Oldie sageli oma lood keskaegse, "Tuhande ühe öö", Araabia laadis.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: