Kasutajainfo

H. L. Oldie

13.11.1990-

Teosed

· H. L. Oldie ·

Sumerki mira

(romaan aastast 1993)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (3)

Jumalate ja deemonite, Surematute ja Metsalise Märgitute, aeg on ümber. ISAD on omal vabal tahtel kõrvale astunud, loovutanud maailma oma poegadele. On Poegade Aeg.

Kui kunagi Suures Linnas Sogdis leidis aset surematute orjade-gladiaatorite ülestõus, siis vastavalt sõlmitud kokkuleppele lubati Surematutel (sortsidel, v.k. besõ) asuda elama piiräärsetele aladele. Muidugi, eks aastasadade jooksul kaevandustel ja maneezhis trammiaetud musklitega iginoored sortsid, kel pärast võidukat sõda taskud pungil raha täis, köitsid Sogdi kaunitaride pilku ja kui Surematud linnast lahkusid, riputas nii mõnigi kodanikuseisusest vaba piiga ennast sortsile kaela.

Aga sellega elu, nagu arvata võiski, ei piirdunud, ja kui kenad prisked lapsukesed ilmavalgust nägid, kandsid nad ümber käsivarre üheksat võru. Surematu, kes ei lahku kuhugi ja mitte iialgi ning sureliku ristsugutisena tulid ilmale üheksakordsed. Üheksa korda võis Tagasitulija minna ja järgmisel koidikul naasta, enne, kui ta lahkus lõplikult.

Hoopis omapärane saatus ootas Metsalisest Märgituid, Tühjajaid. Igaüks neist toredaist inimestest kandis oma randmel märki ja endas METSELAJAT. Metselajat, kes alatises näljas ihkas vaid ühte - pääseda välja! Tühi võis olla inimlikum kui ükskõik milline inimene ja samas igast elajast elajalikum... Vanad Tühjajad lahkusid inimeste maailmast koos Surematutega. Läksid metsadesse ja mägedesse, läksid kõrbe. Seal, kes inimese, kes elajalooma kujul, leidsid nemadki endale kaasad ja said hulgale poegadele, Muutlikutele isadeks. Muutlik võis elada vastavalt oma soovile nii inimese kui metslooma kujul, olles libaks nii ühtede, kui teiste seas.

Romaani alguses joonistataksegi pilt Libade ja Üheksakordsete maailmadest... Maailmadest, kus viimased allesjäänud Õpetajad, Viimast Korda Elavad ja Suure Metseluka Pojad, püüavad, kummadki omal pool barrikaadi, vastastikusest veristamistest hulluvatele lastele meenutada, et nad on ju üksteisele onupojad... Kuid millal enne on mõistuse häält kuulda võetud?

Ühtäkki juhtub aga midagi taolist, mis purustab selles maailmas eksiteeriva hapra tasakaalu. Teadmata kust ilmuvad Öised naasjad, Kahvatud Isandad - Vargid. Ja tühjenevate linnade ja külade kohal heliseb kuuvalguses vaikne naer...

Romaan on Vastuse Otsijatest.

"VIIS"!

Teksti loeti vene keeles

Sisu koha pealt ei olegi nii põhjalikule eelarvustaja ülevaatele midagi lisada.

Kindlasti ei sobi see romaan mütoloogiavaenajate lugemislauale. Natuke jäi häirima, et kohati on kasutatud üksühest laenamist Vana-Kreeka ja Lähis-Ida ajaloost ja müütidest -- näiteks Sogdi impeerium, Marcellus, Herakles -- aga kultuurimälu blokeeringuga sai sellest üle. Muidu igati toekas lugemisvara, ja mis eriti rõõmustav, vaid ca 150 lehekülge, mitte übermõõtmetes lõpmatu tellis.

Teksti loeti vene keeles

Romaan kuulub koos Dorogaga sarja Bezdna golodnõh glaz. Kahel romaanil on ühiseid tegelasi, nt Marcellus ja Castor. Tempo ei olnud ülemäära kiire - jõuti nii lõket teha kui teed juua.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2020
jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019

Autorite sildid: