Kasutajainfo

Robert A. Heinlein

7.07.1907-8.05.1988

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert A. Heinlein ·

Citizen of the Galaxy

(romaan aastast 1957)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science Fiction» 1957; september - detsember
Hinne
Hindajaid
2
2
2
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (6)

Kuulub Heinleini nn. noorsooraamatute hulka, vististi ka üks paremaid nendest. Otseselt nagu midagi raamatule ette heita ei ole - on tegevust galaktilises mastaabis, erinevaid kultuure ja rahvaid ja endise orjaniru naasemine "armastava" perekonna rüppe. Ja siis on veel mingi Püha Luuraja, kes orjaniru peremehena talle eluks vajalikke teadmisi ja õilsaid hoiakuid sisendab ning kellele ausad sõjamehed üle kogu galaktika ka kinnisilmi kulpi viskavad. Teatud määral tekkis paralleele isegi Düüniga.Kõigest sellest hoolimata ma raamatut tõsiselt võtta ei suutnud. Mis selle raamatu kaanelt vastu vaataski: An Heinlein book much better than 99 percent of science fiction published every year.
Teksti loeti inglise keeles

Tõesti noorsooulmekas, aga seda ei tasu karta: lapsik ta nüüd küll pole. Takkajärgi ongi kõik RAH-i nn. lastekad antud välja kui tavalised raamatud. Lihtsalt erinevalt teistest romaanidest on Heinleini noorsooulmekates peategelasteks lapsed. Sisust siin Andri Riid juba pisukese künismiga kirjutas. Ütleks veel seda, et kui mingit RAH-i noorsooulmekat lugeda, siis «Citizen of the Galxy» on just see õige ja tüüpiline ning sinna paremiku hulka kuuluv.
Teksti loeti inglise keeles

Raamat mille puhul syzee ymberjutustamine või isegi pärast lugemist tegevuskäigu yle järelemõtlemine erilist mõtet ei oma. Heinleini puhul tema (noorsoojuttude) syzeede kohatine lapsikus lihtaslt ei häiri - kaifida võib seda *kuidas* vanameister kirjutab. Ei saa muidugi öelda, et see raamat Heinleini paremikku kuulub aga sellele et ta parem on kui 99% ylejäänud avaldatud stuffi kirjutan alla kõigi jäsemetega.
Teksti loeti vene keeles

Panin talle "4", kuna just panin "Between planets"ile "3" ja avastasin, et käesoleva teose kohta polegi arvamust avaldanud, kuigi olen seda eelnimetatust tunduvalt varem lugenud. Paralleel pole ilmaasjata, sest teostes on palju sarnast (entusiastlik õnnesärgis nolk, traagilise saatusega täiuslik Õpetaja, omast kohast märkimisväärselt loogiline ja kelmikas olustik ja situatsioon), kuni selleni välja, et alguses on päris hea, lõpp aga tekitab vaid ühe küsimuse: "No miks ta seda niinooodi tegi...?" Ehk on see ajastu märk - ulmeteos pidi lõpuks iga hinna eest üllatama? Ja veel - selle teose elemente on tuntavalt RAH paljudes hilisemates teostes.

Kokkuvõtteks - ajaviide, aga lugeda võib.

Teksti loeti inglise keeles

Ei häirinud mind selle raamatu juures lapsik süzhee, kuna kirjutatud oli raamat hästi. Samuti ei tasuks häirida lasta ennast sellest, et tegu on nn. "lastekaga". Sellel raamatul on ka sügavamaid mõtteid (orjusest jm.) sees. Kokkuvõtlikult mõnus lugemine.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019

Autorite sildid: