Kasutajainfo

Andrei Lazartšuk

6.02.1958-

Biograafia Bibliograafia
  • test

Teosed

· Andrei Lazartšuk ·

Mõ, urus-hai

(jutt aastast 2006)
http://ulmeajakiri.ee/?tolkejutt-meie-urus-haid

ajakirjapublikatsioon: «Polden, XXI vek» 2006; nr 3
Tekst leidub kogumikes:
  • Reaktor
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Ka selle jutu võib mõningas mööndusega liigitada seeriasse "Vaat` mismoodi saab kirjandusklassikat väänata". Autorid on liitnud ca 700 aasta p. Kr. Ukraina stepid Tolkieni Keskmaaga. Elasid siis vabad russide ja urusside hõimud sealpool Orodruini, kasvatasid muumakeid, vahel lõid ka lahinguid häbematute ennasttäis rohanite ja gondoritega, ühesõnaga, elasid õnnelikult nagu slaavlased ennemuiste. St kui panid pidu, siis ikka pikalt, kui taplesid, siis viimase hingetõmbeni. Elu oli ilus täpselt niikaua, kuni haldjad Orodruini õhku lasid (ise valetavad raisad, et pole nende töö! Küllap meie juba teame! Vaenlane ei maga!!). Mitme aasta pikkune öö, läbitungiv külm, toidunappus ja Gondori hävituspataljonide rüüsteretked ajasid meeleheitel urusside vürstid lõpuks haldjate toiduvarude kallale. Ja seda neile ei andestata. Hoiatuseks kõigile teistele hõimudele korraldavad haldjad niisuguse peensusteni läbimõeldud hävitusaktsiooni, mis teinuks au ka Sauronile enesele.

Lühidalt kokku võttes:
Kartke haldjaid, seltsimehed! Elagu russid ja urussid! Nu streljai, svolotš!

Hea, et päris fašistideks ei sõimatud...

Teksti loeti vene keeles

Hea vastukaal samuti hiljuti loetud Perumovi "Haldjate pistodale". Viimane oli kohutavalt veniv sõrmuste isanda uusversioon: jälle laisk kääbik, jälle vapper robustne päkkar, jälle turmamäel süttib tuli, jälle morias orkid kolistavad. Ehk ei midagi uut.  
 
Lazartsuk oli hoopis teine teema. Isegi see, et ta oli ilma mingi varjamiseta kirjutanud orkid ausateks venelasteks ja haldjad kaunites mundrites natsideks, oli kuidagi mõnus mitte häiriv. Ma saan sellest mõttemaalmast aru. Kui lugesin Sõrmuste isanda originaali ja vaatasin filme oli ka mu hinges kahtlus, et need haldjad pole ikka õiged mehed. Kas see on nüüd mingi ida-euroopa inimese paranoia või elutarkus ei tea öelda aga lugu julgen soovitada. Seda enam, et netis emakeeles olemas.  
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2021
august 2021
juuli 2021
juuni 2021
mai 2021
aprill 2021

Autorite sildid: