Kasutajainfo

Kelly Link

19.07.1969-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kelly Link ·

The Faery Handbag

(jutt aastast 2004)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

2005 aasta Hugo nominent. Lugu on selles, et tüdruk on kaotanud ära vanaema käekoti, kus elab sees haldjarahvas. Loomulikult on sellise koti kaotamine paha lugu, aga kuidas juhtus üldse, et see kott on kaduma läinud, ning – mis veel olulisem – kuidas sai üldse see haldjarahvas sinna koti sisse?

Jutustatud on sellises tavalisele pajatusele iseloomulikus hüplikus stiilis, kõrvalepõigetega, autoripoolsete selgituste ja kommentaaridega. Minu jaoks algas asi väga paljutõotavalt, aga üsna varsti käänas lugu suunda, mis kuigivõrd ei puudutanud. Tähendab, alguse kirjeldused värvi ja asja omavahelisest seosest panid enamat lootma. Järjekordselt ei oska otsustada, kas panna sellele hindeks kolm või neli, aga saagu siis seekord neli.

Teksti loeti inglise keeles

Meelisel on õigus, et algus lubas enamat, aga mumeelest oli kaootiline kirjeldus antud juhul õigustatud. Andis edasi jutustaja segadust, teadmatust, mis oli oluline ja mis mitte. Kohtas ta ju mõndagi seletamatut. Boyfriend kadus kotti ära. Kotist tuli ja hiljem kadus sinna tagasi mees, kes nimetas ennast tema vanaisaks. Ning raamatukogutöötajat, kes üritas kotti sisse piiluda, hammustas miski ninast ja kotist kostis õudset ulgumist. Neid asju ongi ju üsna raske loogiliselt kokku siduda. Ja kogu värvikas taust selle koti kohta tuli vanaemalt, kes ütles: kui ma arvaksin, et sa seda usud, ei saaks ma seda sulle rääkida.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020

Autorite sildid: