Kasutajainfo

Jeff VanderMeer

7.07.1968-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jeff VanderMeer ·

Acceptance

(romaan aastast 2014)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
0
1
2
Keskmine hinne
1.333
Arvustused (3)

et siis käes on triloogia kauaoodatud viimane osa. kauaoodatud selles mõttes, et wtf, lõpuks peab autor ju ära seletama, mis värk üldse käib.
no ja seletus tulebki. viiekümne ligi homoseksuaalsele mehele, endisele jutlustajale ja hilisemas elus majakavahile läheb pind näppu. pärast seda hakkavadki temaga ja tema ümber imelikud asjad juhtuma. sest polnud tavaline pind, vaid kaugelt kosmosest on kohale lennanud killuke miskist olendist, kelle planeet kuidagi õnnetult katastrofeerus. ja hakkab killuke siis terraformima. mitte terra-, tähendab, vaid endale sobivamaks.
tülika järjekindlusega on kordamööda veeretatud nelja tegelase lugu: teise osa peategelane, esimese osa peategelase kloon jne. nagu vahepealkirjadest vähe oleks - või peab autor lugejat päris lolliks - on nende peatükkide eristamiseks kasutatud kord oleviku, kord mineviku kolmandat isikut, kord teist isikut ja kord siis on esimene lõik esimeses isikus, edasi läheb aga kolmandas. sugugi mitte harvad pole laused, mida võib viis korda eest taha ja tagant ette lugeda ning ikkagi mitte aru saada, mida sellega öelda on tahetud.
tõsiselt haige raamat, ja ma ei mõtle seda komplimendina. aga muidugi võib proovida lugeda. näiteks kui on miski karmavõlg tasuda vms.
Teksti loeti inglise keeles

"Fastsineeriva triloogia rahuldust pakkuv lõppakord", või kuidas seda nimetataksegi, jagab tegevust kolme liini vahel.  
 
 
A. Alalt X naasnud bioloog või siis selle koopia, keda kohtasime triloogia teises osas ja kelle nime me ei saagi kunagi teada. Siseneb uuesti alale X, peale seda, kui see on laienema hakanud ja mh uurimisasutuse hoone üle võtnud. Kaaslaseks tööpostilt õigel ajal putku pannud Kontrolör/John Rodriquez. Näevad asju.  
 
B. Majakavaht Saul Evans, kelle tegevusliin leiab aset aastakümneid minevikus, päevadel enne ja pärast ala X ülevõtmist, mõtleb oma Charliest ja jageleb mingi jabura teaduse ja esoteerikaühingu tegelaste Henry ja Suzanne'iga. Midagi juhtub, midagi ei toimu.  
 
C. Direktor/Cynthia/Gloria kes on kahe eelneva liini ühenduslüliks. Mingi piirini. Tema tegevusliin paigutub aega enne 12. ekspeditsiooni toimumist.  
 
See on vist mingi moodsa aja haigus, et miski, mis seda teps mitte pole, maskeeritakse teaduslikuks fantastikaks. Peale seda, kui on eelnevad viissada lehekülge loetud sellest, kui võõrik on ala X ja sellel toimuv, tahaks žanrireeglite järgi juba nagu teada saada, milles asi on. See romaanisari on vist õudus - see võõras/kuri/õudus, mis alal X inimesi kollitab, jääbki seletamatuks. Õudne igatahes ei ole ning tegelased on kõik suuremalt jaolt soodad. St et ma ei saa aru, mis neid käivitab. Igatahes mitte need asjad, mis inimesi tavaliselt. Seetõttu on ka üsna ükstaspuha, mis neist saab ning raamatut on väga igav lugeda, sest suur osa põnevusest/köitvusest on teadupärast hoolimine.  
 
Aga ega vist autor ei teadnud ise ka, kuhu ta oma kirjatööga välja jõuda tahab.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: