Kasutajainfo

Jeff VanderMeer

7.07.1968-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jeff VanderMeer ·

Authority

(romaan aastast 2014)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
1
0
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (3)

Nii umbes pool aastat tagasi proovisin ma seda raamatut lugeda nö tavalugeja kombel, st ebahuvitavana tunduvaid lõikusid vahele jättes. Ning eriti kaugele ei jõudnud: hea küll, saabub Lõunaringkonda uus ülemus, peab end kehtestama, sest vanad olijad ei taha teda tõsiselt võtta, midagi eriti ei juhtu - vähemalt esialgu.
Kui ma aga tööülesannetest lähtuvalt romaaniga üksikasjalisemalt tutvusin, ei tundunud see enam üldse igav. Peategelane on psühholoogiliselt huvitav: ema ja vanaisa poolt luuretöötaja, see annab nii pärilikult kui kasvatuslikult parasjagu paranoilise maailmapildi. Ja isa poolt kunstnik. Mis toob kaasa teatud nägemuslikkuse. Ning nagu sellest seesmisest vastuolust veel vähe oleks, on kõrval ala X, mis - võibolla - samuti lähedalviibijaid mõjutada püüab.
Ei soovitaks triloogia lugemist teisest osast alustada, need aga, kes esimest osa lugenud, teavad, et neljast alale X saadetud ekspeditsiooni liikmest said kolm surma ja neljas otsustas sinna jääda. Teise osa alguses on aga kolm neist kõpsti! tagasi, nii surnud antropoloog ja maamõõtja kui sinna jäänud bioloog. Või kas just ise tagasi. Aga midagi sellesarnast. Nii et mõistatused jätkuvad.
VanderMeer ei kirjuta just väga lihtsalt, nii et ehk oleks õigem originaalis lugeda, tõlkes läheb paratamatult üht-teist kaduma.
Teksti loeti inglise keeles

Bioloogist siiski päris lahti ei saa, ehkki Lõunaringkonna triloogia teise osa peategelaseks on luurajate dünastiast põlvnev Joe Rodriguez, kes on määratud juhatama  uurimisasutust, mille direktor on 12. uurimisekspeditsioonil (millest rääkis triloogia esimene osa) kaduma läinud ning kes laseb inimestel end miskipärast Kontrolöriks kutsuda.
 
Millegagi skandinaavia kirjandust meenutavas teoses areneb tegevus aeglaselt; peategelase, samuti ala X kohta saame oluliselt rohkem teada, kui triloogia esimeses köites ning raamat laseb end ka paremini lugeda, v.a ehk lõpp. Tõeline sitamaitse, vabandage väljendust, jääb suhu triloogia viimasest osast.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: