Kasutajainfo

Alastair Reynolds

13.03.1966–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Alastair Reynolds ·

Nightingale

(lühiromaan aastast 2006)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (3)

Vägev, võimas, vapustav...

Minajutustaja Dexia Scarrow saabub Sky`s Edge`i nimelisele planeedile. Planeedil on mõnda aega tagasi käinud kõva sõda - Põhja Koalitsioon Lõuna Armee vastu. Hetkel on planeedil rahu ja endised vihavaenlased on ära leppinud ja üheskoos hakanud sõja ajal toimepandud kirjeldamatute jubeduste tegijaid otsima.

Põhjus, miks Dexia planeedile saabub on see, et Martinezi-nimeline vanamees on kokku pannud väikese Rambode grupi ja tema on sinna liikmeks kutsutud. Martinez arvab teadvat, kus peidab ennast massimõrvar kolonel Jax. Kuskil kosmoses on hiigelsuur, kilomeetripikkune haiglalaev Nightingale ja Jax varjab ennast selles tehismõistusega hiigellaevas.

Natuke imelik on see, et tollest laevast eriti midagi teada pole ja paar eelmist otsimisgruppi on kõik jäljetult kadunud. Nightingale paistab olevat midagi kosmose Lendava Hollandlase taolist.

Siinkohal oleks tarbetu midagi rohkem ette rääkida, et mitte rikkuda tulevaste lugejate üllatust, mis siis seal ennast varjab ja samuti pole vähimatki mõtet ette rääkida võigast, üllatavat, šokeerivat ja groteskset lõppu.

Alastair Reynolds on uue laine briti kosmoseooperiks nimetatava sub˛anri väljapaistvamaid esindajaid ja arvustajale on seesama ˛anr kohe kõvasti mokkamööda. Kohe nii kõvasti, et endale tulevikus rohkemgi Alastair Reynoldsi loomingut hankida.

Lühiromaan on Galactic Northi või ka Revelation Space`iks kutsutud sarja osa, on aga suurepäraselt iseseisvalt loetav.

Tõesti vägev. Soovitan kõigil lugeda, kellel kätte satub.

Teksti loeti inglise keeles

Enamvähem jutt. Sobiks väga hästi B-kategooria filmi stsenaariumiks koos veealuste kulgemiste ja muu klaustrofoobia ning niinimetatud "meeldiva ilgusega", mida parajas annuses tilgutatakse. Tõenäoliselt üks kobedamaid "Relevation Space" sarjast.

Kirjanik ei suutnud siiski tegevuspaiga ebamaisusesse piisavalt sisse elada, mis on sedalaadi loo õnnestumise eeltingimus. Seltskond liikus vedelikuga täidetud ruumist õhuga täidetud ruumi uksi oma teelt puhta tulejõuga hävitades, kuid sellest hoolimata püsis vedelik kuulekalt oma tsoonis ja õhk oma tsoonis edasi. Hea küll, kuna tegevus toimus kaaluta olekus, siis pidigi kõik teisiti käituma kui allveelaevas näiteks, aga mingid rõhkude erinevused olid ju kindlasti... Mitu tegelast tulistas kaaluta olekus projektiilrelvadest, aga tagasilöögiga kaasnevaid efekte millegipärat ei kirjeldatud. St. kõigele sellele leiab kindlasti vähese mõtlemise järel enam või vähem ulmelise selgituse, aga seda selgitust tuleb lugejale pakkuda... Ulmekirjandusele on ju omane kirjeldada tuntud tegevusi eksootilistes keskkondades. Selline ulmekirjandus, kus lugeja poole möllu pealt unustab, et tegevus kosmoselaevas toimub, pole oma nime suuremat väärt.

On kirjanikke, kes suudavad lugejani tuua tegelaste aistinguid alates puudutustest ja lõpetades lõhnadega ning on kirjanikke, kes seda ei suuda või ei üritagi. Ulmekirjandusest näib näiteks Verne kindlasti esimesse ning Reynolds teise liiki kuuluvat.

Teksti loeti inglise keeles

Retk ühele hukkunuks kuulutatud haiglalaevale, eesmärgiga kohtu ette tuua end arvatavasti seal varjav kindral-sõjakurjategija. Et siis punt valitud palgasõdureid ja quest, mis viib üüü-üsna ootamatu tulemuseni. Tõsiselt hea lugu, kuid kuigi lugesin seda kunagi varem mingis komandeeringus, leiab minusugune vana peer ikka hulga asju, mis mulle ei meeldi ja seega --
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: