Kasutajainfo

Alastair Reynolds

13.03.1966–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Alastair Reynolds ·

Grafenwalder`s Bestiary

(lühiromaan aastast 2006)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (4)

Lühiromaan räägib ümber Yellowstone`i planeedi luksuslikuks eluks kohastatud asteroididel elavast rikaste klassist, kellel on nii palju pappi, et ei tea mida sellega peale hakata. Kuna endiselt on olemas võimalus Melding Plague`i nakkuse saamiseks, siis eelistavad nad võimalikult steriilset elukeskkonda.

Rikkad tegelevad üksteise ületrumpamisega. Grafenwalder on neist üks rikkamaid ja mõjukamaid ja ta tegeleb haruldaste loomade/olendite kogumisega oma erakogu jaoks. Lühiromaani pealkirja tulekski mõista "loomaaia" tähenduses. Tema peamine konkurent on ohtraid operatsiooniarme kandev saladuslik Ursula Goodglass. Grafenwalderi kinnisideeks on kätte saada legendaarsete ja poolmüütiliste Denizen`ite elus eksemplar. Denizenid olid loos "A Spy In Europa" esinev poolkalade-poolinimeste rass, kes olid spetsiaalselt loodud veealusteks töödeks.

Lõpupuänt on üllatav ja ootamatu, aga veel parema efekti saamiseks tuleks lugeda enne nii "A Spy In Europat" kui ka lühiromaani "Diamond Dogs".

Teksti loeti inglise keeles

Kollektsionääride osa oli iseenesest väga hea, aga lõpuks kiskus jälle üsna labaseks spioonilooks ära. Kolm pluss, arvestades, et "Nightingale" saab nelja.
Teksti loeti inglise keeles

Üsna lihtsakoeline kättemaksulugu, kuid moodustab koos "Spiooniga Europalt" ning "Teemantkoertega" eestikeelses kogumikus "Spioon Europalt" korraliku komplekti. Kõik need kolm lugu aitasid minu jaoks Reynoldsi universumit paremini mõista, kui varem "Orpheuse raamatukogus" ilmunud "Suur Marsi müür", millest ma ei mäleta suurt midagi.
Teksti loeti eesti keeles

Kosmilisi imeloomi koguva julma kollektsionääri teema meenutas veidi Martini "Liivakuningaid" ja mõningaid paralleele tekkis mainitud teosega veel, ehkki nii Reynoldsi stiil kui ka tegevusmaailm on hoopis teistsugused. Tegevusmaailma ja stiili eest tuleb seda lühiromaani ka kiita, ent sisu poolest jättis see mind millegipärast veidi külmemaks kui eestikeelse kogumiku "Spioon Europal" kaks esimest teksti, mistõttu hinne langeb ka "4" peale. 
Pealkirjast: "bestiaariumideks" nimetati keskaegses Euroopas nii reaalsetest kui mütoloogilistest loomadest rääkivaid teatmikke. Reynolds kasutab seda sõna tõesti "loomaaia" või täpsemalt "loomade kollektsiooni" tähenduses. 
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: