Kasutajainfo

Alastair Reynolds

13.03.1966-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Alastair Reynolds ·

Grafenwalder`s Bestiary

(lühiromaan aastast 2006)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Lühiromaan räägib ümber Yellowstone`i planeedi luksuslikuks eluks kohastatud asteroididel elavast rikaste klassist, kellel on nii palju pappi, et ei tea mida sellega peale hakata. Kuna endiselt on olemas võimalus Melding Plague`i nakkuse saamiseks, siis eelistavad nad võimalikult steriilset elukeskkonda.

Rikkad tegelevad üksteise ületrumpamisega. Grafenwalder on neist üks rikkamaid ja mõjukamaid ja ta tegeleb haruldaste loomade/olendite kogumisega oma erakogu jaoks. Lühiromaani pealkirja tulekski mõista "loomaaia" tähenduses. Tema peamine konkurent on ohtraid operatsiooniarme kandev saladuslik Ursula Goodglass. Grafenwalderi kinnisideeks on kätte saada legendaarsete ja poolmüütiliste Denizen`ite elus eksemplar. Denizenid olid loos "A Spy In Europa" esinev poolkalade-poolinimeste rass, kes olid spetsiaalselt loodud veealusteks töödeks.

Lõpupuänt on üllatav ja ootamatu, aga veel parema efekti saamiseks tuleks lugeda enne nii "A Spy In Europat" kui ka lühiromaani "Diamond Dogs".

Teksti loeti inglise keeles

Kollektsionääride osa oli iseenesest väga hea, aga lõpuks kiskus jälle üsna labaseks spioonilooks ära. Kolm pluss, arvestades, et "Nightingale" saab nelja.
Teksti loeti inglise keeles