Kasutajainfo

Alastair Reynolds

13.03.1966–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Alastair Reynolds ·

Glacial

(lühiromaan aastast 2001)

ajakirjapublikatsioon: «Spectrum SF» nr 5 (veebruar 2001)
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Liustikuline»
Alastair Reynolds «Suur Marsi müür» 2012 (Orpheuse Raamatukogu 5/2012)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
6
0
0
0
Keskmine hinne
4.143
Arvustused (7)

Lühiromaan kuulub Revelation Space`i universumisse ja on otseseks järjeks "Great Wall of Mars`ile". Conjoinerid on oma põgenemisel teinud vahemaandumise Diademi nimelisel jääplaneedil, kust nad avastavad vana ameeriklaste koloonia jäänused. Paistab, et inimesi on tabanud enne surma mingisugune kollektiivne hullus. Nevil Clavain, Conjoinerite matriarh Galiana ja kummaline tüdruk Felka on selle jäämaailmas toimuva ulmelise müsteeriumi peategelasteks ja loomulikult lahendavad nad nii jaama hukkumise põhjused, kui ka krüogeenunest avastatud ja elustatud kolonisti saladuse.

Millegipärast meenusid Bujoldi Miles Vorkosigani seiklused. Samasugune mystery kaugetes ja kummalistes paikades. Alastair Reynoldsi tulevikuuniversum on siiski märksa süngem ja jõhkram paik, kui see, kus Miles rõõmsalt ringi sõidab ja saladusi lahendab.

Hindeks millegipärast "neli". Vähe ühetooniliseks kiskus, mahajäetud jaam ja lõputud jääväljad ja liustikud, sellepärast vist.

Teksti loeti inglise keeles

Tegu on väga põneva lühiromaaniga, mis on vast gramm paremgi kui sellele eelnenud "Suur Marsi müür".

Teksti krimka-külg pole eriti domineeriv ning ei sega lugemist sugugi. Kasvõi juba selle pärast, et siin esitatud kriminaalne puänt on igale detektiivkirjanduse austajale läbi ja lõhki tuttav motiiv... ehk siis kelle nime püüab öelda surev mees...

Igasugused jäistes ja lumistes tegevuspaikades toimuvad süžeed on alati minu nõrkus olnud - nii on ka selle üsna pingelise looga. Kindel viis.

Teksti loeti inglise keeles

Lühiromaani lugemine venis mul ajanappuse tõttu väga pika aja peale, nii et kui lõpetasin, oli algus juba ununema hakanud. Hinde osas kõhklesin "3" ja "4" vahel... Olgu siis
"4-". Lõpplahendus oli päris huvitav, ent kaasahaaravusest jäi nagu puudu ja "Suur Marsi müür" meeldis mulle siiski rohkem. Oli kuidagi värvikam, põnevam ja hoogsama sündmustikuga.
Teksti loeti eesti keeles

"Suurest Marsi müürist" tuntud Nevil Clavain avastab koos oma ühendujatest sõpradega Diadeemi nimeliselt planeedilt ameeriklaste koloonia, mille asunikud on kõik salapärasel viisil otsa leidnud. Mingil kummalisel põhjusel hakkab ta asja uurima ning avastab selle käigus kohutava tõe. Oma olemuselt üsna tavaline krimka, mida vürtsitavad Reynoldsi tulevikumaailma detailid. Kübeke parem kui "Suur Marsi müür", kuid siiski liiga tavaline. Kõige suuremaks puuduseks on nõrk intriig. Autor näeb küll kõvasti vaeva, et lugu usutavana hoida, kuid sellest hoolimata jääb liiga palju küsitavusi õhku rippuma. Neli
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2024
august 2024
juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024

Autorite sildid: