Kasutajainfo

Pasi Ilmari Jääskeläinen

30.06.1966-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Pasi Ilmari Jääskeläinen ·

Oi niitä aikoja: Elämäni kirjastonhoitajattaren kanssa

(lühiromaan aastast 1999)

ajakirjapublikatsioon: «Portti» 1999; nr. 4
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Oi aegu ammuseid: Minu elu raamatukoguhoidjaga»
Pasi Jääskeläinen «Taevast kukkunud loomaaed» 2002

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
8
0
1
1
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (10)

Ühel ilusal päeval avastab mees, et tema elu kulgeb 7t teed pidi, tõsi, kolmapäev on varjatud... Tema ja tema armas raamatukoguhoidja kirjutavad bestselleri, mille pealkiri oli midagi seesugust: «Kas iga päev on ikka teisipäev». Igal päeval on oma reaalsus, oma kulg. Ühel päeval on neil ka tütar, kes mängib hirmus viletsalt viiulit, kuid teistes päevades teda ei ole...

Kuidas see küll võimalik on? Linnas asub, otse raamatukogu vastas Ajainstituut, mille heitveed jooksevad jõkke ja kuidagi mõjutavad ka inimeste elu. Jões aga on eidekeerised, st. et aeg aeglustub, ja ajakiirendused. Üks loll heidab jõkke lõhkeainet ja tänu sellele muutub elu linnas kaose eeskojaks. Ja edasi lugege ise...

Teksti loeti eesti keeles

Kõige-kõige-kõige... jne jutt. Aja teemadel igasugu jahu loetud, aga see siin annab ka kuulsamatele esitlustele silmad ette. Lugu on natuke uutmoodi kandipealt esitatud ja mõjub väga võimsalt. Tobedatest pealkirjadest ei maksa end petta lasta! ;-) Tegelikult peitub selle taga päris soe armastuse liin.

Pärast lugemist tekib tahtmine kiirelt kellelegi seda ümber jutustama hakata (sest elamus oli ju super!), aga igasugune katse seda teha osutub üsna keeruliseks. Pisikesi teemasid ja elemente on lihtsalt nii palju ja ka parima jutuvestja suus läheksid pool lugu kaduma. Seepärast tuleb seda ikkagi ise lugeda.

Teksti loeti eesti keeles

Ajaga zhongleerimine tuleb Jääskeläisel eeskujulikult välja, pole midagi ette heita. Esiotsa sattusin küll segadusse nagu oleksin üritanud Einsteini lugeda, aga lõpuks koorus välja igavesti vinge lugu.
Teksti loeti eesti keeles

Arvustada seda kohe ei mõistagi; heal juhul võiks sarkastiliselt kommenteerida. Et seda veiderdamist kuidagi tabavalt iseloomustada tuleks kulutada oma elust üks pingeline pooltund aga ei näe nagu mõtet.
Teksti loeti eesti keeles

Pikk, segane, enesekordusi täis, loo lõpuks on silme ees deja vu. Neid "pisikesi teemasid ja elemente" on lihtsalt liiga palju ning selge enesväljendusega paistab olevat mingi probleem, kõige ymber tuleb jahuda. Ei ole täpset, lakoonilist sõna. Mitte yhtki. Aga idee oli hea, kahju, et raisku läks.
Teksti loeti eesti keeles

Küllaltki pöörane lugu, minu jaoks assotsieerub eelkõige tolle Aldissi jutuga, milles surematu minategelane liikus ajateljel tagurpidi ja nägi, kuidas majad järjest madalamaks jäävad jne. "Oi aegu ammuseid..." ei tekitanud küll päris sellist pööritusetunnet, nagu Aldissi tükk, aga on hea asi sellegipoolest.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019
jaanuar 2019
detsember 2018
november 2018

Autorite sildid: