Kasutajainfo

Ellen Datlow

31.12.1949-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ellen Datlow · Kelly Link · Gavin J. Grant ·

The Year`s Best Fantasy & Horror 2006: Nineteenth Annual Collection

(antoloogia aastast 2006)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Aasta parimate fantasy & horrorijuttude kogumik. Aastaks on siin 2005. Üldiselt oli tegu paraja sõnnikuhunnikuga, kust oli seda meeldivam leida paar tõeliselt head juttu. Tõeliselt head jutud olid kõik horrori žanrist, fantasy poole pealt oli kõige parem saavutus mõni keskpärane, korraks huvi pakkuv lugu; ülejäänud fantasy oli räme saast. Üks väga mõnus lugu - Kim Newmani "Gypsies in the Wood" kõlgub kuskil fantasy ja horrori vahepeal ja sisaldab elemente mõlemaist.

Ma olen iga jutu kohta eraldi ka kirjutanud, aga üldiselt meenutan siin enimmeeldinud jutte. Vabalt võib võtta eelduseks, et kõik ülejäänud, mida ma siin selles arvustuses ei maini, on saastad.

Reggie Oliver "Among the Tombs". Sünge eksortsismilugu. Lõpp jääb meeldivalt lahtiseks ja õhku rippuma ikkagi küsimuse, millega siis lõppude lõpuks tegu oligi.Mulle väga ei meeldigi jutud kus kõik tehakse ette ära ja värvitakse punaseks ka, et lugeja peaks ikka kindlasti taipama, et see peab nüüd hirmu naha vahele ajama. "Haudade vahel" oligi meeldiv erand

Barbara Roden "Northwest Passage". Sarnaselt eelmisega kõhedat ja õõva tekitav lugu, kus päris täpselt ei selgugi, mis asi see hirmu tekitas. Ilmselt kogumiku parim lugu. Igasugu zombide, vampiiride ja muu ajast-arust horrori butafooriaga kõlbab tänapäeval ainult lapsi lõbustada. Nimetu ja nähtamatu horror aga on üsna mõjus.

Adam L.G. Nevill "Where Angels Come In". Jälle üks kummitustelugu, kus minu arust liiga palju lobiseti välja. Kummitava maja asukatest oleks pidanud rohkem vihjamisi rääkima. Aga lugu ise teeb oma töö väga hästi ja on mõjuv.

Kim Newman "Gypsies in the Wood". Viktoriaanlik haldjatega krimilugu, kangesti X-Filesi moodi, ainult ajastukohane muidugi. Kaldub ka kergelt horrori poole.

Ja oligi kõik. Ülejäänud lugude seas oli ka "käib kah" lugusid, aga hirmsat sõnnikut oli rohkem. See, et enimmeeldinud lood kõik horror olid ei tähenda suurt muud midagi, kui et ka horrori muidu üsnagi sumbunud alamžanr pole nii surnud midagi. Vähemalt lühivormis.

Kogumikku lugeda väga ettevaatlikult ja pausidega (ma lugesin kokku vist umbes pool aastat). Liiga tihe lugemissagedus võib saastkirjanduse mürgituseni viia.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022

Autorite sildid: