Kasutajainfo

Neil Gaiman

10.11.1960-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Neil Gaiman ·

Shoggoth`s Old Peculiar

(jutt aastast 1998)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
2
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (4)

Humoristlik täiendus Lovecrafti Cthulhu - tsüklisse. Peategelaseks on keegi noor teksaslane, kes hulgub mööda Inglismaa rannikukülasid. Lõpuks satub ta Innsmouthi nimelisse paika. Kohalikku kõrtsi külastades märkab ta kohalike imelikke konnanägusid ja satub lõpuks jutuajamisse kahe kohaliku vanamehega. Shoggoth`s Old Peculiar on miski kohalik eripruul, mida kõrtsis pakutakse. Vanamehed räägivad ameeriklasele ühte ja teist, kurdavad moodsate aegade üle, aga kohalik naps võtab noormehel ladva nii vägevalt sumisema, et ta suurt ei mäleta. Hommikul ärkab ta kuskil tundmatus kohas ja lahkub kiiresti Inglismaalt. Millegipärast ei tundu ka Texas merest piisavalt kauge paigana ja noormees kolib lõpuks koguni Nebraskasse.

Kogu Lovecrafti mütoloogia oli nähtud läbi paraja huumoriprisma, mitte just otseselt irvitades, aga kerge muie suunurgas küll. Inglismaa Innsmouth muide pidi olema "originaalne" teada tuntud õudne kaluriküla, Lovecraft olla miskipärast ilmaasjata tegevuse Ameerikasse üle kandnud.

Teksti loeti inglise keeles

Nojah, eks võib ju ka Lovecrafti üle nalja visata. Kuigi tegelikult on jutu parimad naljad üldsegi mitte Lovecrafti vaid reisibroshüüride koostajate kohta, antud juhul osutuvad siis Inglismaa mereäärseid puhkuskohti tutvustavad juhised täielikuks plämaks. Muus osas jutus midagi kuigi tähelepanuväärset ei olegi... ei ole ka see tegeliku Innsmouthiga seotud eriti kavalalat välja peetud.
Teksti loeti inglise keeles

Vaimukas tekst, kuigi paar korda tundus, et vaimutsemisega on isegi üle võlli mindud. Et loost sügavamalt aru saada, on vaja teada teatud märksõnade tagapõhja, vastasel juhul jääb jutt pisut veidraks ja küsimärke tekitavaks. Kokkuvõte: huumor meeldis, tekstijooks meeldis, aga ulmelist osa nappis.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022

Autorite sildid: