Kasutajainfo

Neil Gaiman

10.11.1960-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Neil Gaiman ·

The Mouse

(jutt aastast 1993)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (2)

See jutt jooksis mul täielikult mööda külgi maha... jah, ma sain aru, et mida autor öelda tahab. Kuid see, millises vormis ja milliste vahenditega seda tehti?

Jutu keskmes on mingi noorpaar – inglased, kes elavad hetkel Ameerikas. Neil on majas hiired ning nii nad hangivadki lõksud... noh, sellised plastmassist, kus hiir sees ellu jääb... et viid siis hiire lõksuga kaugele ning hiir ei leiagi tagasiteed. Oledki hiirest lahti ja tapma kah ei pidanud. Humaanne, eks ole, tegelikult veeretasid aga probleemi kellegi teise kaela. See on siis üks plaan.

Teiseks plaaniks on mehe ja naise suhted. Meest häirib naiste juures see räige asjalikus, et kuidas on võimalik kõrgel tundehetkel mingist kondoomist mõelda. Nojah, ning ta elukaaslane peabki abordi tegema... mees ei soovi aga sellest midagi teada. See on siis see teine plaan.

Autor veab nende vahele mingeid paralleele kah. Ei ole leidlik, ei hakanud ka minu jaoks tööle... kunstilises mõttes kindlasti ilus ja puha, kuid eelistan rohkem süzheelisemaid lugusid. Kolme teenib vaid kirjutamistehnika eest.

Teksti loeti inglise keeles

Ilmunud antoloogias Narrow Houses II, mis on pühendatud ebauskudele. Jutus on mõned head detailid, mõned head intiimstseenid, ent miskit tervikut, mida positiivse hindega hinnata siit ei moodustu.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2019
august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019

Autorite sildid: