Kasutajainfo

August Mälk

4.10.1900-19.12.1987

  • Eesti

Teosed

· August Mälk ·

Kauge sõber

(lühiromaan aastast 1978)

eesti keeles: autorikogu «Projekt Victoria: Kuus lugu tuntu ja tundmatu vahemailt»

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
1
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

Kogumiku "Projekt Victoria" lõpetab järjekordne UFO-lugu. Muidu võiks vahest isegi nelja panna, aga nagu "Rama Mahiragi" puhul moodustab jutust liiga suur osa loenguvormis tekst võõra maailma eelistest Maa ees. Ainuke motiiv, mis meeldis, oli see nublakas, mille maakuulaja peategelasele andis ja mis pidi piiratud määral telepaatilist sidet võimaldama ("võibolla saadan sellega sulle vahel mõne hea mõtte"). Hii-Ra jättis ütlemata, et peategelane saabs ellega ise endale tähelaeva järele tellida. Ilmselt siis selleks, et peategelane kindlasti iseseisvalt jõuaks kindlusele, et ta ikka tahab kaasa minna.
Teksti loeti eesti keeles
x
Erkki Toht
24.09.1974
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused:

Juttude „The Anything Box“ ja „The Substitute“ tegevustik leiab aset koolis. Nende juttude keskmes on erandlik õpilane, kes algul kogeb õpetajate poolt vääritimõistmist, mis aga hiljem hajub. „The Anything Box“ tuletas kohati meelde Clifford Simaki pastoraalse ulme jutte, nagu nt The Autumn Land.

 

Sõjajutud on Subcommittee ja The Last Step.

 

The Grunder on üks väheseid selle kogumiku jutte, mille tegelaste hulgas pole lapsi. Noored Ellena ja Crae püüavad käituda nagu täiskasvanud. Jutu taustaks on noorte poolt juhuslikult kohatud vana Eli muinasjututaoline pajatus. Noorte raskustest muutuva maailma hindamisel räägib ka Things.

 

Kogumiku paremateks juttudeks pean Something Bright’i ja Walking Aunt Daid’i Mõlema loo jutustajaks on laps, kes satub olukorda, kus ta peab koos tegutsema vanainimesega.

Teksti loeti inglise keeles

Erivõimetega kodutu Ernie on võimude poolt kaasatud salajasse projekti, millest peaks olema kasu kogu ühiskonnale. Projekti tõttu on mehe põhivajadused rahuldatud, kuid ta eelistaks pigem olla tänaval oma vanade sõprade keskel.
Teksti loeti vene keeles