Kasutajainfo

George R. R. Martin

20.09.1948–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· George R. R. Martin ·

The Sworn Sword

(lühiromaan aastast 2003)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Kuna "Song of Ice and Fire" IV osa ootamine hakkab lähenema inimv6imete piirile, tuleb vahepeal leppida sama saaga muude, lühemate vormidega. Algselt Robert Silverbergi antoloogias "Legends II" ilmunud "The Sworn Sword" on tegelikult järg algupärases "Legendsis" ilmunud "The Hedge Knightile". Tegevus toimub sadakond aastat enne Ice and Fire tegevust, umbes aasta pärast Hedge Knighti l6ppu. Peategelased on ikka samad, rändav rüütel Dunk ja tema kannupoiss Egg, kes tegelikult on Aegon Targaryen. Oma rännakul satuvad nad vana rüütli juurde, kellel pole peale laguneva kindlustorni, kolme küla ja paari teenija enam midagi. Suvi on erakordselt kuum ja p6uasel ajal tekib vanal rüütlil tüli märksa v6imsama naabriga, noorelt leseks jäänud 25 - aastase kaunitariga, kelle selja taga seisab küll pärija kätt himustav hooldaja. Taustaks 15 aastat tagasi toimunud Targaryenide troonipärimisvaidlusest sündinud verine kodus6da. George Martin uputab järjekordselt üle kuulsate suguv6sade, üksikute rüütlite ja tuntud kangelaste nimede, sugupuu ja kangelastegude kirjeldustega, kuid see k6ik on kirjutatud erakordselt osavalt ja väga huvitavalt. L6pus lahenevad mitmedki probleemid ja vajaduse korral v6ib Dunki ja Eggi juhtumistele lisagi tulla. Eelistaks siiski seda neljandat osa.
Teksti loeti inglise keeles

Lühiromaan on üldiselt päris korralikult kirja pandud, ent jääb minu meelest kogumiku "Seitsme kuningriigi rüütel" avatekstile "Rändrüütel" veidi alla ja maksimumhinnet ma sellele anda ei suuda. Võrreldes "Rändrüütliga" on "Ihukaitsja" näol tegu veidi laialivalguvama ja vähempõneva tekstiga, ka "Ihukaitsja" sündmustiku ülesehitus ning dünaamika pole päris see mis "Rändrüütlil".
Mainima peaks ehk ka seda, et Dunki rüütellik käitumine omandab järjest enesetapjalikumaid mõõtmeid...
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: