Kasutajainfo

Greg Bear

20.08.1951–19.11.2022

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Greg Bear ·

Star Wars: Rogue Planet

(romaan aastast 2000)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Tegevus toimub 3 aastat pärast “The Phantom Menace’it”. Anakin Skywalker saab õppust Jedi Templis, tema mitmetahuline ja keevaline iseloom ei leia päris õiget rakendust, poiss salaja osaleb põrandaalusel võidusõidul. Jedid saadavad ta pedagoogilistel eesmärkidel koos õpetaja Obi-Waniga Galaktika äärealale, otsima selgitust kuulujutuudele, et seal on planeet, kus valmistatakse kõige kiiremaid kosmoselaevu. Üks nais-Jedi on sinna juba läkitatud ja tema on teadmata kadunud.

Üldiselt on kõik veendunud, et Jõud (the Force) on Anakinis väga tugev, seetõttu on tema õige kasvatamine väga vastutusrikas. Anakin ise nagu tajuks Jõu sees mimgit mõõdet, mida ta pelgab - lugeja võib arvata, et see tuleviku Darth Vaderi hääl.

Anakini üritab ära kasutada kolonel Tarkin - praegu veel Vabariigi ühe eriüksuse komandör, aga tulevikus, me teame, on ta kõva käsi Imperaatori sõjamasinas. Temagi eesmärgiks on avastada see saladusline planeet. Jedide laeva jälitatakse. Romaani keskosa täidab planeedi Zonama Sekoti ja kummalistest elusorganismidest ehitatava laeva kirjeldus. Siin tunneme ära hard-sf’i viljeleva kirjaniku Greg Beari. Üritatakse seda liini siduda Anakini saatusega - kuidas ta tunneb oma Jõu tasakaaluotsinguid ning ähmaselt aimab selle tumedat poolt. Et ülesandel õnnestuda, peab Anakin laskma just sel tumedamal poolel hetkeks peale jääda. Vaat selline dilemma siis...

Üldiselt on täitsa loetav lugu, ehkki vahepealsed Beari jõu- ja ilunumbrid bioorgaanikaga võivad lugeja kannatuse üsna proovile panna. Iseseisva teosena elik klassikalise romaanina aga midagi väga vapustavat ei ole. Selline tugev “neli”.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023

Autorite sildid: