Kasutajainfo

Kage Baker

10.06.1952-31.01.2010

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kage Baker ·

The Bohemian Astrobleme

(jutt aastast 2010)

ajakirjapublikatsioon: «Subterranean Press Magazine» 2010; talv
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Varalahkunud võrratu ulmekirjaniku Kage Bakeri viimaste tööde hulka kuuluv jutustus «Böömi meteoriidikraater» asetub autori Kompanii-tsüklis nn. Gentlemen’s Speculative Society (GSS) alamsarja. Nimetatud ühing on erinevate nimede all eksisteerinud läbi terve keskaja, selle täpset tekkeaegagi on raske määrata, kuid kindel on, et tulevikus on see seotud Dr Zeus, Inc nimelise asutusega, Kompaniiga.

GSSi alamsarjas on oluline roll mängida eksklusiivsel kõrgklassi lõbumajal «Nell Gwynne’i juures». Nimetatud daam teadupärast oli kuningas Charles II kuulsaim armuke 17. sajandi teise poole Inglismaal. Lõbumaja töötajad on tihedalt seotud GSSiga ja tegutsevad osaliselt nende salajase luureharuna. Kõrgklassi kuuluvatel meestel on ju saladusi, mida voodis hoorale edasi rääkida.

Nimetatud alamsarja lood on kõik teostatud kerges aurupungi-võtmes, GSS tegeleb erinevate leiutiste, teadusavastuste jm taolise koondamisega enda kätte ning tänu n-ö kuumale liinile tulevikuga on nende salajane tehnoloogiline tase märgatavalt kõrgem, kui meile teada ajaloos viktoriaanlikul Inglismaal.

Siinses loos satub GSSi meeste tähelepanu alla üks pross, mille üks GSSi laboritööline on tööle parandamiseks kaasa võtnud. Selles prossis on kummaline punane kalliskivi, mis reageerib kummaliselt GSSi teiste avastustega. Selgub, et sedasorti punast kalliskivi tuleb juveeliärisse vaid ühest paigast maailmas ning sinna GSS oma emissarid saadabki, kolm meesagenti ja leedi Beatrice’i eelmainitud luureharust.

Jutustuse põhitegevus toimubki Budweisi ehk eestipärasemalt České Budějovice linnakeses, kus selgitatakse välja, et seda kalliskivi paisatakse turule pikkade aastate tagant väikeste koguste kaupa ning pärit on see ühele needusega perekonnale kuuluvast metsast pärit koopast...

Selle veidi burleskse loo tegevus keerlebki agentide püüete ümber seda saladust, needust ja koobast uurida. Pole vaja lisada, et meteoriidikraater liigub lõpuks härrasmeeste ühingu omandisse, needus saab teadusliku seletuse ning agentide juht William Reginald Ludbridge osutub sama külmavereliseks ja jõhkraks operatiivtöötajajaks kui Edward Bell-Fairfaxgi.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2022
detsember 2021
november 2021
oktoober 2021
september 2021
august 2021

Autorite sildid: