Kasutajainfo

Kage Baker

10.06.1952-31.01.2010

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kage Baker ·

The Dust Enclosed Here

(jutt aastast 2001)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 2001; märts
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

William Shakespeare on reinkarneeritud holoprojektina. Tulevikumaailmas on aga tema teosed keelatud - üldse suur osa kultuuripärandist on komblusvastase ja ebakõlbelisena käibest kõrvaldatud. William on tema elustanud firma omandus, ta loeb süütumaid poeeme, laulab, viskab nalja. Kõike etteantud piirides. Ja teeb muidugi reklaami. Vahepeal peab ta veel kannatama ühe teadlase tüütamist, kes oma akadeemilise karjääri pühendanud tõestamisele, et Williami teosed kirjutas tegelikult Oxfordi krahv.

Muidu on ta üsna õnnetu, ta tahaks kirjutada ja teatrit teha, aga ei tohi. Selle jagab ära üks arvutifriigist poisiklutt, kes häkib talle vabaduse virtuaalmaailma, kuhu William projetiseerib oma vana trupi ning hakkab lavastama maailma kõigi aegade suurimat komöödiat inimestest Kuul. See poisiklutt on Alec Checkerfield, üks geneetiliselt edendatud salapärane poiss, kes esineb mitmes Company-sarja loos ja õigupoolest Aleci pärast kuulub ka see jutt Company-sarja, kuigi muul moel siin küborgid ja Dr. Zeus tegevuses ei ole.

Jutus on häid detaile - iseäranis see ülimoraalne maailm; tegevust aga pole, lihtsalt paar episoodi. Pole ka teabmis originaalne, selline tragikoomiline lühipala. Hinne on kolme-nelja vahel... Shakespeare`i mõnusa viktoriaanliku keelekasutuse eest "neli".

Teksti loeti inglise keeles

Peategelaseks on kauge tuleviku arvutisimulatsioon William Shakespear’ist, kes peab muuseumis külastajaid ja rühme lõbustama. Aga et iseseisvuse omandanud arvutisimulatsioone esineb ulmes juba üle kümne aasta (üks esimesi ja parimaid Silverbergi ”Saagu sõdur”) ning teostuski polnud teab mis ekstraklassi, siis hindeks neli miinusega.
Teksti loeti inglise keeles

kindlasti ei usu, et autor oleks - aastal 2001 - pidanud teadvuse arvutisimulatsiooni millekski originaalseks. see, nagu ka pisike kruvikeerajaga häkker, olid pigem meelega võetud stambid. isegi maailma, milles Shakespeare on madal, Elvis aga kõrgkultuur, on ulmes ennegi kirjeldatud - no kellega siis veel vastandada, eksole. jäi mulje, et oligi lihtsalt Shakespeare-hommage - et autorit ajendas nägemus sellest, kuidas bardi sõnad mingil imetabasel moel igasse aega ja kohta sobivad. aga autor ei suutnud seda siiski veenvalt tõestada. kuigi algus oli kena.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019
jaanuar 2019
detsember 2018

Autorite sildid: