Kasutajainfo

Vadim Ohhotnikov

10.03.1905-31.07.1964

Teosed

· Vadim Ohhotnikov ·

Dorogi vglub

(romaan aastast 1950)

eesti keeles: «Teed sügavusse»
Tallinn, ERK, 1952

Hinne
Hindajaid
0
3
2
0
2
Keskmine hinne
2.857
Arvustused (7)

See teos on midagi ääretult kummalist,nimelt on see ainuke vene ulmeromaan,(minu teada) mida raamatus endas väga teaduslikuna välja reklaamitakse, tõeline Science Fiction.Lisada tuleb veel, et see eksemplar, mis mulle kätte sattus, oli kunagi kuulunud EK(b)KK lektorite raamatukogule, nii et "feeling" oli täielik.Aga sisust endast: Peategelaseks on tubli kommunistlik insener, kes saabub "geoloogilise luure" tehnoloogiat välja arendavasse instituuti. Noorel inseneril on oma idee, allmaa paat, mida ta projekteerima tahab hakata, aga vahele tuleb erinevaid takistusi, mis muidugi tublide kolleegide kaasabil lahenevad. Tegelased on omal kombel mitmekülgsed, ei puudu ka "kapitalistlik paha", kes õigetele radadele juhitakse.Kogu tegevus on ideoloogiast läbi põimunud, jutt on seetõttu täis vastuolusid ja naeruväärsusi. Kõige rohkem meeldis mulle endale aga raamatu alguses olnud kommentaar, et romaani kohta arvamused saata populaarteadusliku kirjanduse osakonda..Kõik kokku oli niivõrd omapärane ja vürtsitatud veel tugeva naivismiga, nii et ma lihtsalt pean vähemalt/kõige rohkem nelja panema.
Teksti loeti eesti keeles

Kahtlemata on meeldejäävaim stseen allmaapaadi võiduka meeskonna, ennastsalgavate nõukogude inimeste ülevoolav rõõm võimsasse radioaktiivse kiirguse allikasse sattumisest ja kodumaa rikastamisest uraanimaagi uue võimsa leiukohaga.

Aga... ei olnud ju niii hull midagi :)

Kui raamatu alguses ehk ootaks sõiduvalmis võimsat raketti kosmodroomil, millega kihutatakse kangelastegusid sooritama a la "Purpurpunaste pilvede maa", siis sellest raamatust on kaks kolmandiku eelnev sõiduvahendi, allmaapaadi projekteerimine ja ehitamine instituudis ja luuleõhtud. Kusjuures, puuduvad läbi ja lõhki negatiivsed tegelased, on ainult "teelt eksinud".

Nagu eelnevalt on tabavalt märgitud - "omapärane".
Teksti loeti eesti keeles

Kuulge, kallid eelarvustajad! Sihuke keskmine hinne (3,0) paneb mõne inimese veel seda raamatut lugema ... me ei taha ligimeste kallal vaimset vägivalda tarvitada, ega?
Minu arvates kuulub "Teed sügavusse" vene kommunistliku saasta kõige alumisse kihti. Igatahes meeldis lapsest peast mulle "Polaarunistus" märksa rohkem, ja "220 päeva tähelaevas" oli suisa kirjandusteos "Teede..." kõrval.
Teksti loeti eesti keeles

Lugesin ja ei jõudnud ära naerda. Nagu Totu kuul ainult, et surmtõsiselt kirjutatud :) Mina omaltpoolt tahaks küll selle teksti keskmist hinnet kergitada.
Teksti loeti eesti keeles

Küllaltki sümpaatne raamat. Kui keegi kirjutaks selle tänapäeval, tuleks määratleda ilmselt humoristlikuks või parodeerivaks SF-iks. Aga just see omaaegne siirus (või selle teesklemine), annab loole muhedust. Märkasin, et Stalini nime ei olnud romaanis mitte ühtegi korda kasutatud. Korraks tekkis kahtlus, et "Teed sügavusse" on otseselt seotud Ohhotnikovi teise raamatuga "Esimesed sammud" - tööstuskooli poiste abi konstrueerimisbüroo inseneridele on igal juhul ühine nimetaja. Põgus sirvimine näitab siiski, et kokkulangemist tegelaste nimede osas ei ole. Aga praegu tundub küll nii, et võimalusel peaks mõne Ohhotnikovi eesti keelde tõlkimata ette võtma.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022

Autorite sildid: