Kaks arvutifriiki-teadurit avastavad kuskilt Uus-Meremaa Lõunasaare kolkast, mingist iidsest osmikust kolm kastitäit kõikvõimalikke vidinaid, rattakesi-mutrikesi ja kirjalikke materjale. Lähemal uurimisel selgub, et vidinad on pärit vana Charles Babagge`i aritmeetilise masina kyljest. Töötava, isegi täiustatud mudeli kyljest, sealjuures!
Babagge ise oma aparaati teadupärast kunagi käima ei saanudki. Samuti sisaldub leitud materjalide hulgas ka yks esimesi programmeerimisõpikuid. Kirjutatud kyll paar aastat peale seda kui Ada Lovelace oma märkmetega maha sai.. Samas on leitud uurimismaterjalid nii teoorias kui praktikas oluliselt kaugemale jõudnud kui Byroni tytrekese omad..
Muuseas, too Georgia seal jutu pealkirjas ei ole mitte USA osariik, isegi mitte Gruusia. Nagu selgub on maailma kaardil veel kolmaski sellenimeline paik - parasjagu antarktiline yksik saareke Atlandi ookeanis.
Fantastiliselt hea lugu! Esiteks minule isiklikult ysna sydamelähedane teema, teiseks mõnusalt, hästi ja hoogsalt kirjutatud. Võrdlemisi pikk jutt, mida sellest hoolimata on võimalik yhe hingetõmbega läbi lugeda. Kindel viis.