Kasutajainfo

Mario Kivistik

15.06.1955–

  • Eesti

Teosed

· Mario Kivistik ·

Mardus 2/99

(antoloogia aastast 1999)

eesti keeles: Tallinn «Salasõna» 1999

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
2
4
1
0
Keskmine hinne
3.143
Arvustused (7)

Tundub, et siin pole tava arvustada tervet ajakirja. Kuid mina eriti tavadest ei hooli. Nii et number on nõrk. Eriti eesti lood. Tooks paralleeli kõrgushüppega... Kes on parem? Kas Belials, kes paneb latile meetri ja hüppab peaaegu paigalt üle? Klein, kes poolteist meetrit napilt maha ajab? Orlau, kes hüppab ilusasti, aga hoopis ilma latita? Või Nimetu ja Trinity, kes tellivad kaks ja pool meetrit ning lati alt läbi jooksevad? Godwin päästis ajakirja minu jaoks. Ei, ei ole maha visatud raha.
Teksti loeti eesti keeles

Ei saa öelda, et see nõrk number oleks. On Küll mõned lood, mis panevad natuke õlgu kehitama, kuid üldist taset pean ikkagi heaks. Tõlkelood suurepärased ja ka kodumaistele pole midagi erilist ette heita. Belials ja Trinity üle ootuste heal tasemel, Berg natuke üle oma keskmise ja ega ülejäänutelgi mingid ämbrid polnud välja kukkunud. Lugude hinded viiest kolmeni, kokku neli.
Teksti loeti eesti keeles

Üldiselt kipub minu meelest asi sinnapoole minema, et Marduse iga number on kolm väärt. Ei ole ta midagi uhket ega huvitavat, aga samas ega ta midagi eriti hullu ka ei olnud. Palju keskpärast kraami, mõned hiilgavamad asjad, mõned nigelamad. Ja tulebki kokku tugev keskmine, nagu alati.
Teksti loeti eesti keeles

Minu arust igatahes parem kui eelmine number. Seekordsed paremad palad on "Issi" ja "Vaikuse vangitorn". Ega tegelikult "Näljal" ja "See`lgi" eriti viga polnud. Mis teha - minu maitse on selline"
Teksti loeti eesti keeles

"Nälg" 2 -- "Issi" 5 -- "Romantiline jalutuskäik" 2 -- "Hirmu suured silmad" 3 -- "Vaikuse Vangitorn" 3 -- "See" 3 -- "Viimane karje" 3 -- "Kisendav kolp" 4 -- "Soovide Loss" 3. Et aga mitte kedagi solvata oma aritmeetiliste lahendite ja võrranditega, siis lisaksin ka paar kommentaari. Ühtegi head Eesti jutukest esindatud polnud. Tegemist oli kas mõne debütandiga või siis juba veidi vanema tegijaga, kes aga ebaõnnestus. Tõlkejutud olid jällegi tasemel -- "Issi" kui selline, on üks parimaid tõlkejutte üldse, mis Mardusest leidnud. Üldmulje oli rahuldav, aritmeetilise keskmisega võrdne -- 3,11. Seekordne Marduse number ületas oma "3" kõrguse lati väikse varuga. Pole viga pole viga... kuid saanuks ka paremini.
Teksti loeti eesti keeles

K6va "rahuldav", mis p6hiliselt hirmu- ja 6udusjuttude poole kalduva kogumiku (öelgu Mario mis tahes, minu arvamus on selline) kohta on minu poolt väga hea hinne.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: