Kasutajainfo

Mario Kivistik

15.06.1955-

  • Eesti

Teosed

· Mario Kivistik ·

Mardus 1/99

(antoloogia aastast 1999)

eesti keeles: Tallinn «Salasõna» 1999

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
2
4
1
0
Keskmine hinne
3.143
Arvustused (7)

Selles marduse numbris ei leidnud ma midagi, mis oleks mind eriliselt vaimustanud. Isegioli seekord Lovecrafti jutt veits jaburavõitu. Oli küll üsna häid lugus, kuid enamus neist olid igavad. Ning seega on koond hindeks 2. Näiteid: usna hea lugu oli "Jälitaja", kuid näiteks "teoloogiatudengi katse" ei läinud üldse peale.
Teksti loeti eesti keeles

Tegelikult polnud ju ta nii hull, nagu Satyros väidab, ühti. Eks esimene vasikas läheb ikka aia taha ja sisuliselt esimene ta ju oli... Ikkagi suur samm edasi!!! Evolutsioon, nagu isake Darwin hüüaks. Loomulikult olid siin oma kõrgustikud ja oma madalikud. Aga kokkuvõttes tuleb nõustuda Taivoga: mõlemat peaaegu võrdselt. Kolm. Keskmine.
Teksti loeti eesti keeles

Leidsin siit küll Oldie ja Wolfi, kelle lood viite väärivad, aga võrreldes 1999. aasta ülejäänud Mardustega siiski küllaltki nadi number. Ehk veel Vale-Dmitri ja Märt Laur on kuskil omal tasemel, kuid ülejäänud, eesotsas õuduslkassikutega (Lovecraft, Bierce), on avaldanud ikka palju paremaid tekste. Tahtsin esiti kolme panna, aga arvutasin: keskmine 3.6, ümardamisreeglite kohaselt niisiis neli, aga väga nadi...
Teksti loeti eesti keeles

Keskmise tasemega Mardus. Midagi väga silmapaistvat selles kogumikus ei olnud. Enim meeldis küll H.L.Oldie " Eikellegi maja"
Teksti loeti eesti keeles

V6eti, loeti, mäluti tykk aega, kaaluti ... ja leiti kergeke olevat. V6ttest siiski arvesse, et tegemist on kogumikuga ei ole p6hjust sugugi kurvastada. Eriti ajaloolises perspektiivis - oli ju "Mardus" väga tykk aega yks vähene Eesti noorte ulmekirjanikke väljundeid yldse. Ei ole p6hjust myrki kaugele pritsida - amatööridest korvpalluritelt ei saagi oodata pidevat palli "pealt" panemist ja kui miski täkke läheb on publikule seda enam hea meel. Mis ei töhenda kyll, et eba6nnestumise korral parastamist vähem oleks ;)
Teksti loeti eesti keeles

Üks nõrgimaid Marduse kogumikke mida olen sattunud lugema (aga lugema ei ole sattunud seni ainult 2/99-t), paradoksaalsel moel on see ka esimene uue formaadiga Mardus. Ainuke lugu mis midagigi väärt oli, oli vanameister Craig Wolfi "Jälitaja". Ülejäänud liigitub erineva mädanemisastmega makulatuuri alla, vaevu õrna hallitusekihi peale tõmmanud õudukist (Vamp ja vaskraha) kogu vikerkaarevärvides heikleva-küütleva lagunenud limase fekaalini (Megasitt keiss).

Kronoloogilises järjekorras lähevad edasised Mardused ikka oluliselt paremaks.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022

Autorite sildid: