Kasutajainfo

Steven Brust

23.11.1955-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Steven Brust ·

Athyra

(romaan aastast 1993)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
4
1
0
0
Keskmine hinne
3.8
Arvustused (5)

Selline natuke lasteraamatu moodi lugu. Vlad jõuab linakasvatajate asulasse ja avastab oma üllatuseks ühe romaanist Taltos tuntud vana tuttava - küll veidi surnult ent seda erksamana. Või pigemini avastatakse küll esmalt teda ennast.
Minu jaoks jääb see elustumine igal juhul veidi segaseks, kuna Morganti relvaga tapetutest ei jäänud teoreetiliselt nagu midagi järele..? Igal juhul tekkivad Vladil äärmiselt suured vastuolud kohaliku paruni ja samuti ka truualamliku talurahvaga.
Peategelane on kohalik külanooruk ja arsti õpilane Savn, kes juhuslikult Vladi teele sattub. Kahjuks aga tundub, et Taltose ellujäämisoskused on tugevasti alla käinud.
Teksti loeti vene keeles

Peale Vlad Taltose - sarja eelmist, Taltost, oli käesolev mõningane pettumus.

Esmakordselt kogu sarjas ei esitatud asja Vladi minajutustusena. Olles harjunud tema mürgiste naljade ja pideva irooniaga kõigi ja kõige üle, tundus uus jutustamisviis pehmelt öeldes magedana. Teiseks, eelmise raamatu lõpu ja käesoleva alguse vahel möödunud paari aasta jooksul on Vladi ellujäämisoskused kahanenud nii tohutult, et enamus raamatust tegeleb kohalik Teckla taluposs Savn tema peaaegu surmavaks osutunud haava ravimisega. Savnist ongi tehtud Athyra peategelane.

Muidu magedapoolse romaani päästab ootamatult kiireks ja agressiivseks muutuv lõpuosa, kus Vlad läheb oma vana "sõpra", elavat surnut Loraani paika panema. Siin meenuvad juba momendid sarja parimatest osadest, Jheregist, Yendist ja Taltosest, näiteks. Lõpuosa tõstiski muidu kindla "kolme" siiski "nelja" peale.

Soovitatav Vlad Taltose sarja fännidele, teistel võib lugemine olla tugevalt raskendatud ja igav.

Teksti loeti inglise keeles

Mõningane vaheldus eelnevate teostega võrreldes. Uuest perspektiivist kirjeldatud sündmuste käiku oli huvitav jälgida. Vähemalt pakub vaheldust, kuigi alguses oli natuke imelik lugeda. Sündmustik millegi erilisega ei hiilga, samuti tegelaskujud. Tegelikult kaks uut tegelaskuju ongi noor arsti õpilane, kelle silmade läbi enamus sündmustikust on antud ja tema õpetaja, kõik ülejäänud jäävad statistideks.

Tundub, et on tegemist sündmustikku siduva või mingi hilisema teema arendamiseks vajaliku vahe teosega, sest kui võtta antud raamat üksikteosena puudub vajalik intriig ja tegelaskujud. Peale “Teckla”-t nõrgim selle sarja raamatutest. Nõrk neli pika miinusega.

Teksti loeti vene keeles

Ega ta otseselt paha ka pole, aga viievääriline kindlasti mitte. Meenutab veidi rohkem traditsioonilist fantasyt a la Tolkien või Jordan kui ülejäänud sari-talupoiss, kes satub ootamatult suurde seiklusse jne. Lõpp, nagu eelarvustajad maininud, oli tõesti parem kui enamik romaanist. Peatükkide motodena kasutatud dragaeranite rahvalaul oli võib-olla meeldejäävaimgi detail-huvitav, milline see eesti keeles olema saab...
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: