Kasutajainfo

Kurt Steiner

Teosed

· Paul Viiding ·

Marsi ja Jupiteri vahel

(jutt aastast 1958)

eesti keeles: Paul Viiding «Valge krae»
Tallinn «Eesti Raamat» 1987 (Eesti novellivara)

Hinne
Hindajaid
1
0
1
1
1
Keskmine hinne
2.75
Arvustused (4)

Paul Viidingut nimetatakse mingis novelliantoloogias isegi üheks nõukogude Eesti ulmenovellistika rajajaks. Samas tal vist rohkem ulmelugusid polegi, kui seesama Marsi ja Jupiteri vaheline asi (huvitav on muidugi ka Võita on terve planeet, kuid see on ikkagi üsna maapealne asi, kuigi...).

Loost endast

Cerese-nimeliselt väikeplaneedilt on leitud mingisugused märkmed, mis heidavad valgust ammustel aegadel ühelpäikesesüsteemi planeedil toimunud sündmustele...

Lugu toetab jälle seda versiooni, kus Marsi ja Jupiteri vahel oli üks planeet, kus juhtus midagi katastroofilist. Tore lugu igatahes.

Teksti loeti eesti keeles

 Mulle meenus seda juttu lugedes Boris Kaburi "Kosmose rannavetes", kuigi need teosed tunduvad nii erinevatena kui vähegi saab olla. Ent minule paistab neis ühine joon: vene režiimi hammasrataste vahele jäänud autorid kirjutasid midagi "inimkonna helgest tulevikust", et uut hammasrataste vahele sattumist vältida.
Ja siin näen mina, et see mees, kes nende hammasrataste vahele tõsisemalt jäi (ehk laagrisse sattus), kirjutas vähem pugejaliku loo.
Ja sellepärast saab käesolev teos oma hinde. Kuigi temast saadud kirjandusliku elamuse järgi võiks sama palju anda.
 
 
Teksti loeti eesti keeles
x
Erkki Toht
24.09.1974
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused: