Kasutajainfo

Julius Long

1907-1955

Teosed

· Aleksandr Šalimov ·

Triumf meditsinõ

(jutt aastast 1972)

eesti keeles: «Meditsiini triumf»
antoloogia «Diogenese latern: Valimik nõukogude ulmejutte» 1976

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
9
4
3
0
0
Keskmine hinne
4.375
Arvustused (16)

Ja sinnapoole see maailm läheb. Algul neerud, siis südamed, siis kopsud-maksad ja siis teadagi mis. Ja saab ka järelmaksuga, kui vaja.Elagu raha ja meditsiini triumf.
Teksti loeti eesti keeles

Jaa. Vahetage ikka kõik oma organismis välja, nagu seesamunegi maniakk. Huvitav kohtuprotsess. Sihuke mõnus irvitamiselugu. Head arutlused ja muud sellist staffi. Must huumor. Ilmselgelt korduv lugemisvara. Vingelt värske (oli ju siin just see neerusiirdamise jura). Lugege!!
Teksti loeti eesti keeles

Räme lugu!!!

Elundisiirdamine ja -hangeldamine ning selle «võlud»... jutt mida ikka ja jälle olen üle lugenud ning mida ma ikka ja jälle naudin. Kõõrdsilmne Ingel ning tema «lihtsameelne» vihjetest kubisev kaitsekõne kohtus on omas zhanris suisa etalon.

Iseäranis kaifin ma seda, kuidas kroonutruult pamfletti kirjutades on võimalik luua igihaljas tekst, mis sobib tegelikult iga ühiskonnakorra pihta.

Teksti loeti eesti keeles

Tõesti hea! Kaitsekõne on nii, nagu olema peab. Andis ju kohtualune vande "rääkida tõtt ja ainult tõtt". Mis tema parata saab, kui on FAKT, et kohtunikul on oina ajud? :-)))
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Tõest lahe pamflett! Nähtus (elundite siirdamine), mille ebakohti autor pilab oli, on ja saab veel kaua olema. Kindel 5.
Teksti loeti eesti keeles

No see kohtunik oli küll leebus ise. Kõigepealt Contempt of Court oli kindlasti olemas (see muide on alati olemas, kui vaja, nagu praktika näitab), teiseks on see argument, et olen üleni ära siirdatud ja seega hoopis teine isik, ikka jama küll. Teadvus loeb, ajus talletunud info, mitte aju biloogiline olemus. Kolmandaks on ilmselt teoreetiliselt võimatud paljud kirjeldatud asjad, aga olgu - humoreski kallal ei norita. Hea idee oleks võinud natuke teises vormis ja mõjuvamalt lahendada, praegu saab asi nelja miinusega.
Teksti loeti eesti keeles

Jah selline see eluke on. Skeletti ei saa ju süüdi mõista. Ja mis teadvusse puutub: ajud sünteetilised, viieaastase lojaalsusgarantiiga. Eks proovi süüdistada.
Teksti loeti eesti keeles

Täielik must huumor ja meie aja meditsiini pilkamine. Aga nagu ikka olen teatavaks teinud, et must huumor on just kõik see parem huumor siis selle pärast teenib ära ka nelja. Viit ei saa sellepärast, et lugu oli sisutu. Nagu pilke jutule kohane. Seda ka muidugi, et kohtunik pidi olema kas leebe või kerge usklik. Kui ma ise kellegile teataks (eriti veel kohtus), et mul on vasak aju poolkera oina oma siis mind kas naerdaks välja väi saadetaks psühholoogilisele kontrollile. Muidugi tore, et leidub ka selliseid huvitavaid ja lõbusaid ludusi nagu see. Soovitatav.
Teksti loeti eesti keeles

Kui see jutt prohvetlikuks osutub, läheb kohtutel tulevikus elu raskeks... Elundiekaubitsemise teema meenutab kohati isegi küberpunki."Viis" mis "viis".
Teksti loeti eesti keeles

Olen nõus Kristjaniga, et loeb teadvus, mitte aju päritolu. Argument, et olen üleni ära siirdatud ega vastuta oma varasemate tegude eest, on jama küll. Isegi kui tegelase süüdivus on vaieldav, tulnuks ta ikka vahi alla jätta, kuna omaksvõetud kuritegude nimestik oli pikk.

Peategelane nimi Kõõrdsilmne Ingel meenutas kohe V. Palmani "Er$oti kraatrit", kus oli Kõversuine Ingel. Need olid vist venelaste meelest õiged pätinimed. Eks paistab, millal satuvad ette Kõverjalgne Ingel ja Kõverninaline Ingel. Praegu 3-.

Teksti loeti eesti keeles

Itsitada sai jah. Mingit sügavat sisu pole pamfletilt ei oodata, niiet omas þanris vaata et üks parematest, mis näppu on hakanud. A võibolla meeldib mulle lihtsalt must huumor...
Teksti loeti eesti keeles

Da laadna, ytleks selle loo p22le. Ma ei m6ista, miks suurem osa arvustajaid, kelle arvamusest v2ga lugu pean, on sellele loole andnud n6nda k6rgeid hindeid. T6en2oliselt minu n2gemise viga, et ei suutnud sellest avastada minigit erilist sotsiaalset s6numit v6i yhiskonnakriitikat.. Kindlasti v2ga subjektiivne hinne, aga "rahuldav".
Teksti loeti eesti keeles
x
Olev Toom
14.06.1955
Kasutaja rollid edit_authors
Viimased 25 arvustused:

Mõne pisema venna täielikul jutukogul oleks vähemalt täielikkuse väärtus, siin kaalub selle paar suurusjärku üles sisu väärtus. 
Teksti loeti inglise keeles

Hm... kas Lem luges selle jutu läbi ning otsustas kaheksa aasta pärast kondikavale ka muskulatuuri kasvatada?
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Kakssada aastat pärast U.S. Robotsi asutamist tahetakse firma kinni panna. Teadusdirektor võtab selle vastu kõikvõimalikud meetmed, kuid lõpptulemus on ootamatu.
Asimov selgitab siin ka, miks kolme seadusega roboteid ei saa harilike inimeste sekka lahti lasta.
Teksti loeti inglise keeles

Veel üks Susan Calvini jutt. Kuigi mitte ainult, tema on juba pensionil...
Juhtub midagi, mille tõenäosus on imeväike, nullilähedane. Kuid mitte null. Nimelt tabab meteoriit lennukit ja kõik selles viibinud saavad muidugi surma. Piloot. U.S. Robotsi uus ülem-robopsühholoog Madarian. Ja robot JN-5 ehk Jane, esimene funktsioneeriv "intuitiivne" robot, kes on just teinud jube tähtsa avastuse.
Susan Calvin kutsutakse appi ja eks ta jama lahendabki.
Kõrvalmõttena märgitakse, et teist lihtsamat või vähem prestiižset tööd tegeval inimesel on üldiselt rääkides sama hea aju kui teil, mida võiksid tähele panna nii (eriti vasakpoolsed) poliitikud kui igasugu pii-arštšikud.
Teksti loeti inglise keeles

"Little Lost Roboti" ja "Escape-i" vahele kirjutatud jutt Hüperbaasi elust, kus kohtame taas noorhärra Blacki, kes seekord aga on enam-vähem peategelane. Muidugi Susan Calvini kõrval. Ja et siin pole juttu niivõrd robotitest kui nende ja inimeste suhetest, tasub meenutada, et Stephen Byerley ütles kord dr. Calvinile: "Näete, te olete ka inimeste psühholoog".
Teksti loeti inglise keeles

U.S. Robots on kohtusse kaevatud. Selgub, et nad (Lanningu isikus) on ühte ülikooli andnud ühe roboti, kes oskab igasugu musta vaimset tööd -- loeb korrektuuri, joonistab graafikuid jpm., ning teeb seda veatult. Kuni...
Jama likvideerimisel töötavad koos U.S. Robotsi kaitsja ja Susan Calvin.
Ahjah, üks kõrvalmõte on siin, et juhuslike teadmisetükkidega ei maksa väga kõrgele hüppama hakata.
 
Teksti loeti inglise keeles

Ühe LNE-seeria roboti valmistamisel läheb midagi vussi, kuid Susan Calvin leiab sellise masina tundmaõppimise väga huvitava olevat ... ja leiab veel midagi väga tähtsat. Les femmes...
Ka meenutas jutt mulle pisut "Professioni".
Teksti loeti inglise keeles

Variatsioonid Asimovi ühe märksa vanema loo teemadel. Ehk tegelikkusele lähemal, kuid mitte nii haarav.
Teksti loeti inglise keeles

Elijah Bailey poole pöördub vana partner R. Daneel Oliwaw ja palub lahendada ühel tähelaeval lahvatanud vastasseisu. Kaks matemaatikut süüdistavad teineteist idee varastamises ja nende kõneluse ainsateks tunnistajateks on nende robotteenrid.  Bailey muidugi lahendab olukorra, kasutades...
Teksti loeti inglise keeles

Külma sõja aegne lugu, mis veidi meenutab Heinleini juttu "Project Nightmare", ain't ilma telepaatiata ja muu säärase jamata. Kui sul on üksainus pomm, kus tuleks see lahti lasta, et vastasele kõige rohkem kahju teha?
Teksti loeti inglise keeles

Hea Doktor pidi elu jooksul oma rahvuse tõttu tõenäoliselt mitmeid ebameeldivusi läbi elama; igatahes lööb see tema loomingus aeg-ajalt välja. Kuid ei tee seda paremaks.
Teksti loeti inglise keeles