Kasutajainfo

Fritz Leiber

24.12.1910-5.09.1992

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Fritz Leiber ·

The Snow Women

(lühiromaan aastast 1970)

ajakirjapublikatsioon: «Fantastic» 1970; aprill
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
1
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

Tegemist on 1sna pika jutustusega, mille algusosa kipub veidike venima, aga l6pp on seda tempokam. Loos on nii originaalsust kui traditsioonilisust, millest on segatud kokku m6nus, aga naissoost isikuid veidi solvav kokteil. Kaugel p6hjas elab oma ema hoole all noor sangar, kes tahab n2ha maailma. Sealjuures tuleb tal aga vastu astuda nii oma suguharu meestele kui naistele, oma abikaasale, armukesele ja isegi n6iast emale. Loodetavasti ei saanud sisu kohta liialt palju 2ra 8eldud, sest tegevustikus on veel palju nyansse, mis muudavad jutustuse k8itvaks hoolimata ta pikkusest.
Teksti loeti inglise keeles

Hämmastavalt tüütu, igav ja nüri jutt. Ei saa mina aru, mis lugu eelmine arvustaja Kalevipoeg õieti luges. Lehekülgede kaupa kirjeldab Leiber kuskil põhjas asuva barbaarse hõimu hulka kuuluva noormehe tegemisi, mis peamiselt seisnevad kurja nõiast ema, kaasbarbarist pruudi ja esinema tulnud lõunast pärit neiu vahel pendeldamises. Natuke naljakaks muutis asja see, et barbar üritas iga hinna eest oma hõimu juurest lahkuda ja kuhugi suurde linna minna, sest ta tahtis "barbaarsusest loobuda ja tsiviliseerituks saada". Tavaliselt barbarid ise ei teagi, et nad barbarid on; see aunimetus omistatakse neile ikka mõne arenenuma naabri poolt.

Peategelane - barbarist noormees - pole keegi muu kui Fafhrd, kes koos Gray Mouseriga on Conani kõrval ühed sword & sorcery alamzhanri kuulsamad tegelased. Fritz Leiber on jutte nende kahe seiklustest kirjutanud läbi aastakümnete ja käesolev, kuigi kirjutatud suhteliselt hilja, paigutub kronoloogiliselt päris sarja algusesse.

See lugu oli küllalt tüütu, rohkem ei kavatse kindlasti lugeda, kuigi Fafhrdi & Gray Mouseri sarjast tahan mingi ülevaate ikka saada.

Teksti loeti inglise keeles

"Fafhrdi ja Halli Hiirepüüdja" tsüklit avav lühiromaan on päris lummava hüperborealise õhustikuga fantasy. Ega palju rohkemat selle kohta öelda olegi ja hindes pole ka vähimatki kahtlust. 
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2022
mai 2022
aprill 2022
märts 2022
veebruar 2022
jaanuar 2022

Autorite sildid: