Kasutajainfo

Fritz Leiber

24.12.1910-5.09.1992

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Fritz Leiber ·

Ill Met in Lankhmar

(lühiromaan aastast 1970)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy and Science Fiction» 1970; aprill
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
0
1
1
0
Keskmine hinne
3.75
Arvustused (4)

Parim lugu esimese m66kade-sarja raamatus. Lugu onloetav ja huvitav ja m6istetav ka omaette, ilma taustata. Samas kujundab ta terve sarja algusosa ilme, mis on yhe lyhiloo kohta suur saavutus. See lugu on ka sarja tegelik algus, sest lood kahe kangelase varasemast elust kuuluvad tegelikult omaette maailma. Yhel pimedal ja sudusel 6htul saavad kaks kangelast t2navanurgal inimesi (vargaid) r88vides kokku ja hakkavad jooma. Keset pidutsemist l2hevad nad aga oma naistega tylli ja otsustavad seepeale vargaid tapma minna. Kuna nad on aga juba tarbinud etanoo”li veidi enam, kui selle t88 jaoks soovitatav oleks, l2heb nende yritus vussi ja palju hullemini, kui neile meeldiks v6i kui nad kujutleda osanuks. L6puks tuleb muidugi taplus sortside, deemonite ja muu sellise kraamiga, nagu ikka ja siis tulebki 6nnetu l6pp...
Teksti loeti inglise keeles

Hm - lugedes eelmist arvustust - mina sain sellest nii aru, et üritus ei läinud neil vussi peamiselt mitte liigne etanooli pärast, vaid et see oli algusest peale loll üritus, ja naistel läks pahasti sellepärast, et nemad juhtusid kodus olema, sellal kui kutid vägitegusid tegid.

Nii et tüüpilisel fantasy-taustal käib üks tapmine, tagaajamine ja saagi ülelöömine, sekka paar kena tibi ja kapaga maagiat. Lugeda võib, kui sedalaadi - põnevad, hoogsad ja hästi teostatud, kuid täiesti mõttetühjad - lood meeldivad.

Teksti loeti inglise keeles

See jutt koosneb ainult klisheedest. Kirjutamisaasta 1970. ei vabanda kuidagi välja, need klisheed olid selleks ajaks juba ammu hapuks läinud, sest paika pani nad kunagi igiammustel aegadel Robert Howard. Põhjamaine heledajuukseline lihaseline barbar, lõunamaalasest väike kaval maag, võlurid ja maagid, Varaste Gild ja Kerjuste Gild...Midagi nii primitiivset on raske lugeda. Sellepärast on mul raske mõista, mis küll mõlkus nende inimeste peades, kes sellele jutule 1970. aastal Nebula ja 1971. aastal Hugo omistasid.
Teksti loeti inglise keeles

Alustuseks võiks ehk mainida, et Leiberi Lankhmari linn oma räpaste tänavate, kerjuste ja varaste gildide ning muuga on olnud ilmselgeks eeskujuks Eesti lugejatele ammutuntud Pratchetti loomingu Ankh-Morporkile. 
Aga meeldis jah - sellised hoogsad ja tumedates toonides kangelasfantaasiad on mulle alati meeldinud ja ega neist erilist süvafilosoofiat otsida tasugi. Kui poole lugemise pealt kaldusin hinde osas pigem "4" kanti, siis lõpplahendus tõstis hinde mu jaoks maksimumile. 
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2022
mai 2022
aprill 2022
märts 2022
veebruar 2022
jaanuar 2022

Autorite sildid: