Kasutajainfo

Stephen Jones

04.11.1953–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Stephen Jones ·

Shadows Over Innsmouth

(antoloogia aastast 1994)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Antoloogia on kokku pandud Lovecrafti jutustuse "The Shadow Over innsmouth" teemalistest juttudest. Klassiku enda tekst on raamatus kõige esimene, et ka seda varem mittelugenu teaks, millest üldse jutt. Ülejäänud 16-st tekstist on 7 esmatrükid ja 9 varem ilmunud. Raamatul on koostaja eessõna, samuti autorite ja illustraatorite lühitutvustused.

Nagu karta oligi, kannatab raamatu sisukus kitsa teemavaliku tõttu. Loed ühe jutu, loed teise, kolmanda... kipuvad ühesuguseks. Autoreid kammitseb suuresti üks idee: peale Lovecrafti jutus kirjeldet sündmusi on osa värdolevusi siiski hävitamisest pääsenud ja nad ootavad ikka veel oma aega. Olgu nad siis ikka Innsmouthi lähedal või on neil mõni ankrupaik päris-Inglismaal. Üle poole juttudest kisub just sellesse auku. Näiteks David Suttoni loos "Innsmouth Gold" otsib üks mees linnakese lähedal oletatavat kulda, mida FBI mehed olevad peale 1928. aasta reidi ära peitnud. Siiski astub ta ka linnakesest läbi ja pole üllatus, kellega seal kokku saab.

Neil Gaimani ja D.F.Lewise lood on konkurentsitult kogumiku viletsamad. Mõnele kirjanikule kohe meeldib hästi hägune asi kirjutada, et siis kriitikud selle "sügavatähenduslikuks" saaksid kiita.

Kim Newmani "The Big Fish" on suhteliselt loetav. Käib II maailmasõda ja Pearl Harbour on just toimunud. Ameerika rannikulinnas kardetakse jaapanlaste rünnakuid. Peategelane on eradetektiiv, kelle poole pöördub üks filmidiiva, kes otsib taga oma armukest, kohaliku maffia ristiisa. Detektiiv hakkab jälgi ajama ja jõuab Dagoni Esoteerilise Orduni, mille kummardajaks kadunud mees on hakanud.

Kummaline (ja pigem ebameeldivas tähenduses) on N.Royle "The Homecoming". Peategelane on Rumeenia emigrant, kes tuleb Bukaresti tagasi vahetult peale Ceausescu surma. Ta näeb tontlikku ja sünget, irreaalset linna, põlenud maju ja tanke, jne. Ainus seos Lovecraftiga on see, et oma mõtteis kasutab too emigrant vastavat terminoloogiat: Ceausescu ja selle naine on minevik (seega: Old ones), maa-alustesse tunnelitesse põgenenud Securitate mehed on Deep Ones, Ceausescu hiiglaslik loss näib talle merest väljaulatuva kaljuna (Devil´s Reef), jmt. Ei ole väga vaimukas.

David Langfordi "Deepnet" tuleks vist huvitavamate tekstide hulka lugeda. Ideeks on Sügaviku Omade kultuse sisendamine inimeste alateadvusse interneti kaudu.

Neljal on pikk miinus taga, ilmselt kallutasid mind kõrgemat hinnet panema vinged illustratsioonid.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: