Kasutajainfo

Andrei Beljanin

24.01.1967-

Teosed

· Andrei Beljanin ·

Metš Bez Imeni

(romaan aastast 1997)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Kui ma nüüd ei eksi, siis «Nimeta mõõk» on Andrei Beljanini debüüt ulmes. Tuleb öelda, et üsna edukas... kirjastus «Armada» andis romaani esmalt välja humoristliku ulme sarjas, kuid seal jäi raamat kuidagi varju... kirjastus leidis, et selline raamat ei tohiks tähelepanuta jääda ning tegi romaanist juba aasta hiljem sarjas «Fantastitðeski bojevik» kordustrüki. Romaan ilmus sarja 100. raamatuna ning ilmselt aitas ka see populaarsusele kaasa – mina just sellepärast kogu triloogia ostsingi, sest juubeliköide sisaldas kõigi sarjas ilmunud raamatute kommenteeritud nimekirja. Ilmselt sai just kordustrüki käigus üksikromaanist triloogia... aga võibolla tehti just kordustrükk seetõttu, et autor kaks romaani juurde kirjutas?

Romaan ise on tüüpiline teos alamliigist, et tavaline inimene meie maailmast satub võlumaailma ning osutub seal «ebatavaliseks tegijaks». Antud juhul on siis tegu Astrahani kunstniku Andreiga (autori alter ego, ilmselt), kes – olles oma naise ja veel ühe paarikesega puhkusel Baltikumis (oletuslikult Leedus) – satub mingi folkloorifestivali käigus ajaloomuuseumiks kohandatud lossi kaudu sekundaarsesse maailma, kus käib hea kurja võitlus ning temast saab see kõigi alandatute ja solvatute kaitsja lord Skiminok. Pahade Paha on lurjus kuubis, kes omab siiski ka sümpaatseid iseloomujooni... ning et jõud võrdsemad oleks, siis saab Andrei/Skiminok enda käsutusse maagilise artefakti Nimeta Mõõga ja kogub enda ümber kirju seltskonna reisikaaslasi. Quest võib alata!

Ise nimetaksin autorit vene Pratchettiks, kuid teadjad inimesed Venemaal on öelnud, et Andrei Beljanin on vene Robert Asprin. Ei oska sellega nõustuda, või sellele vastu vaielda – lugesin sarja «Müüt» esimesi köiteid peaaegu kümme aastat tagasi ning sedavõrd ammuste mälestuste põhjal jäävad niivõrd suured üldistused tegemata.

Andrei Beljanini plussiks tuleb lugeda head huumorit – naersin ikka üsna sageli valjult ja pikalt. Miinuseks on aga kõigi naljameeste ühine häda, et kui pole naljakas, siis on igav – sisu napib! Samas tuleb öelda, et tegu on sellise pretensioonitu teosega, mis saab küll kolme, aga mida ma olen sel aastal samas ka kaks korda lugenud. Ajaviitena üsnagi talutav. Erinevalt oma Lääne konkurentidest tegeleb tubli kolmandik Andrei Beljanini naljadest nende elunditega, mis jäävad põlvedest ülespoole ja vöökohast allapoole. Moodsale vene naljaulmele omaselt on ka selles romaanis rohkelt blatnoislängi, mille kogus on üsna lähedal inimliku taluvuse piirile.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020

Autorite sildid: