Kasutajainfo

Aleksei Kalugin

11.07.1963-

Teosed

· Aleksei Kalugin ·

Bez variantov

(lühiromaan aastast 2008)

ajakirjapublikatsioon: «Jesli» 2008; nr 12
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Kalugini lühiromaani Ilma variantideta maailm on tore. Elavad teised peaaegu nagu meie – on kohvi (kif) ja õlut (dhut), ent ometi hoopis teistmoodi. Nimelt on seal juba tuhandeid aastaid teatud, et inimese ”mina” koosneb mitmest tahust. Kui igiammustel aegadel määras täringuvise, milline psüühikakülg peaks teatud päeval või olukorras domineerima ning inimene püüdis selle järgi ka käituda, siis nüüd on juba poolteist sajandit igaühe randmel variaator, mille abil saab endale meelelaadi vajaliku variandi sisestada. Neid variante on kuus: altruism, rahulolematus, rõõm, kurbus, loogika ehk mõistus ja intuitsioon. Siiski esineb psüühiliselt haigeid isikuid, kes millegipärast eelistavad vaid ühte varianti, neid kutsutakse monotüüpideks. Selline maailm siis.

See maailm on taustaks põnevale kriminaalloole, milles vanem ülekuulaja Re-Rankar peab välja selgitama sarimõrvari. Nimelt on ühel ja samal kombel tapetud neli inimest, kel polnud omavahel mingit seost. Kõik ohvrid olid mõrvari ise enda koju lasknud, see oli jootnud neile valuvaigistit ja siis kõhu alt üles lõhki lõiganud – ohver oli täie teadvuse juures seda kõike pealt vaadanud. Mõrvar ei jätnud kunagi ühtegi jälge.

On ütlematagi selge, et Re-Rankar lahendab mõrvaloo. Kuna loen võrdse huviga kriminaalromaane ja ulmet, siis pole hindes kahtlust: hea ulme + hea kriminaaljutt = viis
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020

Autorite sildid: