Kasutajainfo

Aleksei Kalugin

11.07.1963-

Teosed

· Aleksei Kalugin ·

Delo o kartine neizvestnovo avtora

(lühiromaan aastast 2002)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Ajakontrolli departemangu veteran, inspektor Fjodor Veksler meenutab ühte oma kuulsamat juhtumit, mil taas ristati piike meistersalakaubavedaja Pavel Mariniga. Lugu leidis aset Cannes’is 1906.aastal ning siin kirjeldatud sündmuste ajel – ütleb Veksler kohe alguses ära - sai alguse kubismiperiood Pablo Picasso loomingus.

Lugu on selline mõnusalt retromaiguline – esimesed autod, tõllad, aristokraatia, Cannes’i rannad ja naljakad supluskombed. Palju juttu on kunstist, sest Ajakontrolli olulisemaks ülesandeks ongi ju kunstriväärtuste hoidmine omas ja õiges ajas. Pavel Marini käest, kelle kuju peab lugejale ilmselt meenutama Arséne Lupin’ni, on departemang kätte saanud ühe 20.sajandist varastatud tundmata kunstniku tundmatu töö. Maal ei paku kunstiliselt mingit pinget, ning Veksler saadetakse seda õigesse kohta ja aega tagasi viima.

Suvitusreisina tunduv ülesanne Cannes’is osutub muidugi oodatust keerukamaks. Ilmub Pavel Marin, kes Cannes’i võmmidele esitleb end komissar Maigret’na... Üldse on Marini tegevus ja motiivid selles loos kõige suuremaks segadusetekitajaks... Aga mis mulle selles lühiromaanis eriliselt meeldib on see, et siin tuuakse selgelt välja kogu kujutava kunsti suvalisus. Et siis kui öeldakse, et mingi planguplätserdaja käkid on suured kunstiteosed, noh nagu Wahrol näiteks, et siis nad ongi... Kunst on see, mida kunstiks mõni lollakas "arvamusliider" peab.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020

Autorite sildid: