Kasutajainfo

Aleksei Kalugin

11.07.1963-

Teosed

· Aleksei Kalugin ·

Vsjo pod kontroljom

(kogumik aastast 2002)

Sarjad:
Sisukord:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Ajareiside patrullimine, ajas hangeldamise ja paradokside vastu võitlev ametkond pole ulmes ju kuigi uus teema, sellega on tegelenud näiteks Anderson, Silverberg, Hawke, Brunner jmt. Nii et kindlasti tuleb siin turule tulla mingi uuendusega. Seda on Kalugin ka teinud, ajas rändamise mehhaanika on tal omanäoline, nagu ka lugude temaatika.

Viiest lühiromaanist koosnev kogu räägib Ajakontrolli departemangu kunstiväärtuste osakonna inspektorite tööst, taustaks on kunstiajalugu kõigi oma saladuste, intriigide, teooriate ja müstifikatsioonidega. Nii näiteks saame teada, kuidas tegelikult valmisid Lihavõttesaarte iidolid, kuidas tegelikult maaliti “Mona Lisa”, kes kirjutas tegelikult Shakespeare’i näidendid ja kuidas tegelikult veetis Van Gogh oma elu viimased hetked. Lugusid ühendavaks tegelaseks, Ajakontrolli antipoodiks, on kaval ja omamoodi aus aferist Pavel Marin, kes tavaliselt oma hangeldustega võitjaks jääb.

Mulle meeldib, kui autor kirjutab millestki; kasutab mingit kindlat eluvaldkonda, mille on endale selgeks teinud. See ankurdab teksti mingi usutavuse külge, teeb seda huvitavamaks, lisab uue mõõtme. Kaluginil on see kunstiajalugu ja see valik on ka enam-vähem kenasti teostatud. Pisut-pisut on lisatud huumorit, kuid mitte niipalju, et lugusid jandiks keerata. Asjalikult on kirjeldatud dekoratsioone, ent peamine pluss on ikkagi see, et kunstiajaloo saladused ja mõned huvitavad teooriad on lugude süzheedes oskuslikult ära kasutatud.

Miinuste poolelt: kohati on kombinatsioonid liiga mitmekäigulised ja paari loo lahendus liialt otsitud. Mõnes kohas pole autor üleseletamisest suutnud loobuda, mõnes jälle on loo vindid finaali liiga keeruliseks ajanud. Aga alla “viie” pole küll põhjust hinnata.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020
jaanuar 2020

Autorite sildid: