Kasutajainfo

Aleksandr Zolotko

27.03.1963-

Teosed

· Aleksandr Zolotko ·

Võbor

(lühiromaan aastast 2014)

Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

See on lugemiseks neile, kes armastavad krimkasid. Ulmelisest küljest see, et mõrv pannakse toime maagilisel teel ja tegevus toimub ühes olematus kuningriigis, mis ei paikne ilmselt meile tuntud ja teatud ajajoonel.

Ühes Armoni kuningriigi maakõrtsis istuvad läbisõidul olevad mehed - Impeeriumi Kolleegiumi uurija Leor ja Tumeda Oru ordu rüütel Faver. Aetakse filosoofilist juttu kuriteo ja kurjategija karistamise erinevate aspektide üle. Jutust saame aru, et "auastme" järgi on Faver ülemus, aga sisuliselt on paari ajuks ikkagi Leor. Kõrtsi saabub kuninga valvemeeskonna ülem, Leori vana tuttav. Tema ülesanne on lihtne - viia mehed pealinna, sest lahendamist vajab räige kuritegu - tapetud on kuningas.

Kuningalossis saab selgeks, et tapmisel on kasutaud maagiat - surnukeha on pooleldi sulanud nagu sulavaha ja see protsess toimus mõnekümne sekundi jooksul hommikusöögi ajal. Surnukeha hoitakse nüüd jääkambris. Kahtlus langeb kohe õukonnas töötavale skulptorile, kes valmistas kuningast elusuurust pronkskuju. Teatavasti on võimalik taolisi konkreetseid inimesi kujutavaid figuure kasutada isiku tapmiseks, kui neid "hingestada" ohvri vere, küüne, juuksekarva vm sellisega. Leor ja Faver hakkavad asja uurima, ent ei suuda leida erilist motiivi, sest kuningas oli olnud üsna sümpaatne tüüp - kui välja arvata, et lõbuhimu rahuldamiseks peeti lossis kuninganna väljavalitud armukeste haaremit.

See on täitsa tore lugu ja ma ei oskagi öelda, miks viite ära ei pane. Lugeda saab antoloogiast "Fantastitšeski detektiiv 2014" ja võimalik, et tekst annab kokku ka lühiromaani mõõdu, sest sündmused mahuvad 53 leheküljele.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2019
jaanuar 2019
detsember 2018
november 2018
oktoober 2018
september 2018

Autorite sildid: