Kasutajainfo

David G. Hartwell

10.07.1941-20.01.2016

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· David G. Hartwell ·

Visions of Fear: Foundations of Fear. Volume III

(antoloogia aastast 1994)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Antoloogia "Visions of Fear" on järg sama koostaja antoloogiale "The Dark Descent". See ilmus esmalt ühes mahukas köites ja siis kolme eraldi paperbackina. Kõige parema arvustuse selle teose kohta on kirjutanud autor ise, raamatu eessõnana, milles analüütiliselt ja nauditavalt lahkab õuduskirjanduse olemust, kujunemislugu, mõjutusi, seoseid jne. Samas põhjendab ka autoritevalikut ja esitab oma kontseptsioonid antoloogia koostamisel. Hartwelli autoritutvustused mulle üldjuhul meeldivad, need on palju sisukamad kui näiteks Dozois’ omad; Hartwell suudab autorite loomingu kohta öelda midagi kokkuvõtvat ja analüütilist ja pigem hoidub auhindade ja kandideerimiste ülesloetlemisest.

„Visions of Fear” on seega üks kolmandik ühest mahukast kontseptsionaalsest käsitlusest ja küllap on raske seda ilma 2/3 arvustada. Kui aga järgida Hartwelli enda kirjeldatud koostamispõhimõtteid, siis võib mõned pidepunktid ju välja tuua. Näiteks on sisse võetud palju tuntud sf-autorite tekste, milles just õudusemotsioon on peamine driving force (Dick, Butler). Samuti demonsteerib Hartwell, millises olulises seoses on olnud tärkavad feministlikud suundumused naiskirjanduses ja õudus˛anri pakutavad võimalused (Atherton, Freeman). Enamasti ongi kõik tekstid välja valitud mõne teesi või trendi kinnitamiseks ja Hartwell põhjendab ka veenvalt, miks on välja jäänud hulgaliselt tunnustatud õudusklassikute tekste.

Viieväärseid tekste leidsin mina siit kol: Barker, Matheson ja Durrell. Üldiselt siis hindaksin ma nii, et akadeemilis-kontseptsionaalsest vaatepunktist võib koostaja tööd hinnata „viiega”, ent meelelahutuslikult (nn entertainment value) oleks lugemiselamuseks „kolm”. Kokku siis hindeks „neli”.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: