Kasutajainfo

David Lindsay

3.03.1876-16.07.1945

Teosed

· David Lindsay ·

Swaylone`i saar [from A Voyage to Arcturus]

(jutt aastast 1920)

eesti keeles: «Swaylone`i saar»; antoloogia «Mardus 2/2000»

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
0
2
2
Keskmine hinne
1.5
Arvustused (4)

Jabur jutt!!!

Lugedes ronis miskipärast kogu aeg pähe võrdlus, et vaese mehe «Gulliveri reisid». Autoril ju fantaasiat on, aga kuidas ta kõike seda esitab? See on nõme! Jah, ma saan aru küll, et tekst on kaheksakümmend aastat vana... kuid minu meelest pole siin asi eas. Olen lugenud ka sadu aastaid vanu tekste, need pole sedavõrd nõmedalt mõjunud. Pean tunnistama, et mulle mõjub David Lindsay suurromaan nende kahe loetud katkendi põhjal sellise lapsemeelse rikutud autsaideri loominguna... ning pääsemise unustusest võlgneb see romaan vaid mõjukatele kaitsjatele, kes asjalt kogu aeg unustusetolmu pühivad ning romaani taas-ja-taas avaldavad...

Sellised mõttejupid siis... ilmselt loen ma lähima aasta jooksul romaani veelkord läbi, hindan ja arvustan ta siis ka ära, et asi selge oleks. Praeguse seisuga on arvamus igatahes selline... ehk tervikteose lugemise järel muutub?

Teksti loeti eesti keeles

Täiesti mõttetu katkend romaanist (võib-olla isegi heast romaanist). Ei tea milleks seda oli vaja sinna Mardusesse muidu heade juttude kõrvale. Igav hakkas seda lugedes. Ka oli mõttetu see eelnevate sündmuste väike kokkuvõte. Väga segaseks jäi see. Veelkord siis - mõttetu!
Teksti loeti eesti keeles

Ma ei saa aru, miks oli Mario Kivistikul vaja omal ajal muidu täiesti suurepärane ulmealmanahh Mardus ära rikkuda mingisuguse ammu mädanema läinud kopitanud ja roiskuva fantaasiaga, mida isegi selle fantaasia kaasaegsed pasaks tunnistasid ja mida keegi ei soovinud osta. Lugedes seda puist, tuima, nürit ja mõttetut katkendit on muidugi kaasaegsete vastumeelsua üsnagi arusaadav. Selle oopuse autorile oleks keegi õigel ajal pidanud muud ametit soovitama - soovitus, mis kehtib muidugi igal ajal igas kohas. Aga jah, kui eelmises Marduses ilmunud esimene katkend oli lihtsalt sitt, siis seesinane siin oli juba valus sitt, peaaegu et füüsiliselt piinav oli seda märatsevat jama lugeda.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: