Kasutajainfo

David Lindsay

3.03.1876-16.07.1945

Teosed

· David Lindsay ·

Oceaxe [from A Voyage to Arcturus]

(jutt aastast 1920)

eesti keeles: «Oceaxe»
antoloogia «Mardus 1/2000»

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
2
2
0
Keskmine hinne
2.8
Arvustused (5)

Alustama peaks sellest, et olen kunagi seda romaani lugenud. Palju enam meeles pole, kuid mäletan, et lugemishetkel üsna meeldis...

Vaat nüüd «Marduses» katkendit lugedes oli mulje hoopis igerikum... Kas on mu maitse aja jooksul muutunud? Või polnud valitud katkend see kõikse parem? Või polnud mul lihtsalt õige meeleolu? Oli, mis nüüd oli, aga kolmest kõrgemat hinnet ei saa ma sellele katkendile panna.

Mis häiris? Eelkõige see pajatav rännuraamatulik toon. Häris ka teatav lapsikus, või kuidas seda nimetada... ausaltöeldes tulid seda katkendit lugedes mulle kohe meelde Edgar Rice Burroughsi romaanid John Carterist ja Barsoomist ning John Normani romaanid Gorist. Ainult, et Burroughs on hoogsam ning Norman rikutum ja seksuaalsem... Lindsay pole ju ka halb, aga pole vist siiski enam minu maitse...

Teksti loeti eesti keeles

Fantaasiarikas, omapärane, tobe. Kuigi lugu on kaheksakümmend aastat vana, suutsid kasvõi Verne, Wells jt siiski palju varem palju paremaid jutte kirjutada.
Teksti loeti eesti keeles

Tundes end pisut pimeda elevanti kirjeldada pyydva teadmamehena, pean andma toodud l6igule kaunikesti hävitava hinnangu. Tegelikult isegi mitte niiv6rd loole endale, kuiv6rd selle täiesti meelevaldse jupikese kogumikku pistjale. Seda lugedes tkkis tunne, et mingist seebiooperist on kusagilt keskelt välja v6etud suvaline osa ja siis, vaevumata isegi tegelasi tutvustama, tegevus(etus) käima lastud. Nii siis asjad arenevadki omasoodu, ilma, et k6rvaltvaataja halligi aru saaks. Läks sinna, tegi seda, kohtus tollega. Igapäevase rutiini kirjeldus t6stetuna fantastilise (mitte kiitvas vaid kirjeldavas m6ttes) sousti sise. Ausalt öelda ei kutsu tervikut lugema, ei mitte, kuid kui ette jääb siis v6ten ehk siiski ette. Seniks aga saab jupikene jutust ehk kyll teenimatult "puuduliku".
Teksti loeti eesti keeles

Mu jaoks on täiesti arusaamatu,miks seda igivana romaanikatket oli vaja avaldada. Lugedes avaneb peaaegu sajanditagune arusaam kosmoserändudest ja teistest planeetidest mis oluliselt ei erine näiteks Georges Melies` jaburatest ja überfantastilistest filmidest, kel huvi lapaku Youtubet. Tegelikult meenutas kogu see võimatu jaburdus mulle suvalist lõiku Swifti "Gulliveri reisidest", mis oli, nagu kõik mäletavad, esmajoones planeeritud lõikava satiirina 18. sajandi Inglismaa olude pihta.

Seda juttu - mis tegelikult oli 1,5 peatükki romaanist - lugedes arvasin ma päris hästi aru saavat, miks seda romaani müüdi ainult 576 eksemplari ja miks kirjanik lõpetas masendava krahhiga. Ilmselgelt oli ta üsna vale ameti peal ja tema näol sai maailm lihtsalt ühe äpardunud kirjatsura juurde. Maailm oleks parem paik kui kõik kes arvavad end kõvad kirjamehed olevat avastaks oma tegeliku kutsumuse ja jääks oma liistude juurde.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: